fbpx

Przenoszenie kontenerów za pomocą dźwigu

Dzwig do przenoszenia kontenerow
  • Dodano: 09.11.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Odpowiednia organizacja placu budowy jest konieczna do rozpoczęcia prac na jego terenie. Pozwala na bezpieczną i sprawną realizację inwestycji. Tym razem nasz dźwig samojezdny okazał się pomocny w stworzeniu zaplecza socjalnego dla pracowników. Zobacz, jak sobie poradził!

Bezkonkurencyjny na terenie budowy

Żuraw samojezdny często udowadnia, że na placu budowy jest rozchwytywaną maszyną. Do tej pory sprawdził się w wielu sytuacjach. Pomagał w montażu betonowych osłon i stalowych konstrukcji. Przenoszenie ciężkich materiałów to dla niego chleb powszedni, a wbijanie pali w ziemię to pikuś. Świetnie radzi sobie również z budową dachów. Dzisiaj chcemy jednak przybliżyć realizację, na której nasz żuraw kołowy został wykorzystany do dźwigania kontenerów socjalnych.

Wykorzystanie kontenerów w branży budowlanej

Kontenery są chętnie wykorzystywane na placach budowy, jako pomieszczenia robotnicze i biurowe. Wśród zalet tego typu rozwiązania można wymienić m.in.:

  • mobilność, która pozwala na szybki i łatwy transport do miejsca prowadzenia prac,
  • modułową konstrukcję, dzięki niej montaż jest prosty, a poszczególne części mogą być przeniesione dźwigiem kołowym,
  • izolację termiczną i akustyczną, która zapewnia komfort pracownikom.

W zależności od wielkości i charakteru inwestycji kontenery mogą mieć różne wymiary i wyposażenie. Warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed wynajmem żurawia kołowego. Dzięki temu dowiesz się m.in. jaki dźwig samojezdny dobrać do prac.

Z czego są wykonane? Głównym materiałem stosowanym przy produkcji kontenerów jest stal. Wykonuje się z niej praktycznie wszystkie elementy:

  • ramę konstrukcji,
  • ściany zewnętrzne,
  • drzwi,
  • złącza.

Dodatkowe wyposażenie stanowią instalacje elektryczne, ogrzewanie, okna oraz szafki na ubrania. Kto to wszystko udźwignie? Nasz żuraw samojezdny!

Przenoszenie kontenerów za pomocą dźwigu

Menadżer spogląda na telefon. Dzwoni nasz stały Klient, jeden z kierowników budów, Pan Tomek.

– Cześć Karol! Będę potrzebować waszego żurawia samojezdnego do przeniesienia kontenerów socjalnych. Możliwe, że też skorzystamy z niego w późniejszym etapie, ale na razie ciężko nam to stwierdzić, bo dopiero zaczynamy. Na sam początek musimy stworzyć zaplecze socjalne dla naszych pracowników. 

Sprawdzamy dostępność naszego dźwigu kołowego. Jeszcze zanim wpisujemy realizację w kalendarz, to dopytujemy o szczegóły. Dzięki temu wiemy, że na pewno damy radę. Wszystko dograne. Na budowie u Pana Tomka pojawimy się w środę o 8:00.

W dniu zlecenia stawiamy się punktualnie na miejscu. Kontenery, które będzie przenosić nasz dźwig samojezdny, są długie i wysokie na około 3 m, szerokie na prawie 2,5 m i ważą blisko 1,5 tony.

Dzwig do przenoszenia kontenerow

Prace zaczynamy od odpowiedniego przymocowania łańcuchów, na których przenoszona jest cała konstrukcja. Ułatwieniem są gotowe otwory w ramach, dzięki którym ta czynność zajmuje dosłownie 10 min! Upewniamy się, czy wszystko jest w porządku i startujemy żurawiem kołowym w górę!

Sygnalista wskazuje naszemu operatorowi drogę. Gdy kontener socjalny znajduje się tuż nad miejscem swojego ostatecznego spoczynku zatrzymujemy się na chwilę.

– Mogę opuszczać? – pyta operator dźwigu kołowego przez krótkofalówkę.

– Poczekaj chwilę. Dobra. Dajesz w dół! – odpowiada sygnalista.

Pierwszy, drugi, piąty… i ostatni – ósmy kontener. Wszystko poszło sprawnie i bezpiecznie, a kierownik budowy ma już gotowe zaplecze dla pracowników.

Warto zaznaczyć, że obecnie kontenery są wykorzystywane w wielu sektorach, m.in. handlowym (kioski, obiekty gastronomiczne, punkty handlowe), przemysłowym (magazyny), czy też jako zaplecza towarzyszące przy organizacji wydarzeń i imprez masowych (koncerty, festiwale).

Jeśli poszukujesz wsparcia w ich przeniesieniu, a jednocześnie zależy Ci na profesjonalnym i bezpiecznym wykonaniu prac – skontaktuj się z nami: +48 502 602 577.

 

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl