Przenoszenie kontenerów za pomocą dźwigu | EHC Kraków

Przenoszenie kontenerów za pomocą dźwigu
  • Dodano: 13.08.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Odpowiednia organizacja placu budowy jest konieczna do rozpoczęcia prac budowlanych. Pozwala na bezpieczną i sprawną realizację inwestycji. Tym razem nasz dźwig okazał się pomocny w stworzeniu zaplecza socjalnego dla pracowników. Zobacz jak sobie poradził!

Bezkonkurencyjny na terenie budowy

Żuraw samojezdny niejednokrotnie udowodnił, że na placu budowy nie ma sobie równych. Do tej pory sprawdził się w wielu sytuacjach. Udowodnił, że nie straszny mu montaż betonowych osłon i stalowych konstrukcji. Przenoszenie ciężkich materiałów to dla niego chleb powszedni, a wbijanie pali w ziemię nie jest żadnym wyzwaniem. Świetnie poradził sobie również z budową dachu. Tym razem nasz żuraw kołowy został wykorzystany do dźwigania kontenerów socjalnych.

Wykorzystanie kontenerów w branży budowlanej

Kontenery chętnie wykorzystywane są na placach budowy jako pomieszczania robotnicze i biurowe. Wśród zalet tego typu rozwiązania można wymienić m.in.:

  • mobilność, co pozwala na szybki i łatwy transport do miejsca prowadzenia prac,
  • modułową konstrukcję, dzięki której montaż nie jest skomplikowany,
  • izolację termiczną i akustyczną, która zapewnia komfort pracownikom.

W zależności od wielkości i charakteru inwestycji mogą mieć różne wymiary i wyposażenie. Warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed wynajmem dźwigu. Dzięki temu dowiemy się m.in. jaki żuraw dobrać do prac. Głównym materiałem stosowanym przy produkcji kontenerów jest stal. Wykonuje się z niej praktycznie wszystkie elementy:

  • ramę konstrukcji,
  • ściany zewnętrzne,
  • drzwi,
  • złącza.

Dodatkowe wyposażenie stanowią instalacje elektryczne, ogrzewanie, okna oraz szafki na ubrania. Kto to wszystko udźwignie? Nasz żuraw samojezdny!

Przenoszenie kontenerów za pomocą dźwigu

Kontenery, które przenosi nasz dźwig są długie i wysokie na około 3m, szerokie na prawie 2,5m i  ważą blisko 1,5 tony.

Prace zaczynamy od odpowiedniego przymocowania łańcuchów, na których przenoszona jest cała konstrukcja. Ułatwieniem są gotowe otwory w ramach, dzięki którym ta czynność zajmuje dosłownie 10 min! Upewniamy się, czy wszystko jest w porządku i startujemy żurawiem kołowym w górę! Pierwszy, drugi, trzeci… i ostatni – ósmy kontener. Wszystko poszło sprawnie i bezpiecznie, a kierownik budowy nie musi martwić się o zaplecze dla pracowników.

Przenoszenie kontenerów za pomocą dźwigu

Warto zaznaczyć, że obecnie kontenery są wykorzystywane w wielu sektorach, m.in. handlowym (kioski, obiekty gastronomiczne, punkty handlowe), przemysłowym (magazyny), czy też jako zaplecze towarzyszące przy organizacji wydarzeń i imprez masowych (koncerty, festiwale).

Jeśli poszukujesz wsparcia w ich przeniesieniu, a jednocześnie zależy Ci na profesjonalnym i bezpiecznym wykonaniu prac – skontaktuj się z nami: +48 502 602 577.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl