Montowaliśmy konstrukcję stalową dźwigiem | EHC Kraków

Żuraw samojezdny Kraków
  • Dodano: 07.05.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Tuż nad ziemią ma powstać nowy kontener (zasilacz skrzyniowy). Do podniesienia jest konstrukcja stalowa ważąca 4 tony. Kto da radę to udźwignąć? Nasz dźwig! Przeczytaj, jak poradził sobie tym razem.

Montaż na wysokości = element do przeniesienia

Tuż obok zakładu przemysłowego ma stanąć nowa konstrukcja, której zadaniem będzie przechowywanie i dozowanie surowców. Jeszcze zanim zobaczymy ją w finalnej wersji, ktoś musi wykonać jej montaż.

Zadanie to odbędzie się z poziomu kosza podnośnika. Co jednak zrobić, gdy na naszej drodze stanie element ważący 4 tony, który trzeba jakoś przenieść na wysokość 4 metrów, a zwykły człowiek tego nie podniesie? Odpowiedź wbrew pozorom jest prosta:  wystarczy wynająć dźwig.

Jakie ciężary i na jaką wysokość dźwiga dźwig?

Wszystko jest uzależnione od parametrów, jakimi dysponuje żuraw samochodowy. Aby uzyskać odpowiedź na powyższe pytania, trzeba zwrócić uwagę na dwa parametry: udźwig i długość wysięgnika.

W przypadku naszego dźwigu wyglądają one następująco:

  • Udźwig 50 ton – co oznacza, że przy pomocy naszego żurawia samochodowego jesteś w stanie udźwignąć element do 50 ton.
  • Długość 38 metrów + 15 metrów przedłużki kratowej – co oznacza, że z pomocą naszego dźwigu sięgniesz nawet 50 metra.

UWAGA! Pamiętaj, aby zawsze przed wynajmem żurawia samochodowego dopytać firmę, czy na pewno będzie on w stanie przenieść element (pod względem wagi) na konkretną wysokość. Informacje te trzeba sprawdzić na wykresie technicznym maszyny.

Składamy konstrukcję! Nasza ostatnia usługa dźwigiem w zakładzie przemysłowym

Zamówienie do tej realizacji spływa do nas tydzień wcześniej. Dotyczy montażu konstrukcji stalowej, która ma w przyszłości przechowywać i dozować surowce niezbędne w procesie produkcyjnym. Z pomocą ma przyjść nasz dźwig – ponieważ firma już posiada na stanie swój podnośnik samojezdny, z którego mają być montowane elementy.

Zgodnie z ustaleniami stawiamy się na miejscu punkt 8:00. Tak samo, jak pracownicy firmy, która wynajmuje od nas dźwig. Nasz operator dopytuje, które z elementów mają zostać przeniesione i dokładnie w jakie miejsce. Gdy otrzymuje te informacje, podejmuje decyzję, gdzie ustawić żuraw samochodowy.

Żuraw samojezdny Kraków

Po odpowiednim rozłożeniu dźwigu, jego hak wraz z zawiesiami zmierza w kierunku elementu, który ma zostać wzniesiony. Pracownicy podpinają element do zamontowania. Potem jest on ostrożnie windowany nad wcześniej postawioną konstrukcję. Tam czeka na ekipę zbliżającą się w koszu podnośnika.

Gdy jest ona na miejscu, dźwig powoli opuszcza zawieszony element. Ostrożnie wchodzi on w miejscu, gdzie ma być przytwierdzony. Udało się go idealnie dopasować! Teraz pracownicy wykonują swoje prace montażowe. Po ich zakończeniu jeszcze odpinają przytwierdzone do zamontowanej konstrukcji zawiesia. Następnie udają się w koszu podnośnika na ziemię, a dźwig odjeżdża swoim hakiem z zawiesiami.

Żuraw samojezdny Kraków

Szukasz wsparcia w pracach na wysokości? Zadzwoń do nasz pod numer +48 502 602 577 – chętnie wesprzemy Cię naszymi dźwigami, podnośnikami lub alpinistami!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl