Montaż betonowych osłon przy użyciu dźwigu | EHC Kraków

Wynajem dźwigu do kręgów
  • Dodano: 27.06.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Jeśli z przeniesieniem czegoś nie może sobie poradzić człowiek, to z pewnością zrobi to żuraw samochodowy. Jak taki dźwig sprawuje się w swojej pracy na budowach?

Budowa i dźwig – czyli stała współpraca

Na budowach zawsze jest coś do przeniesienia. Właśnie ze względu na to, na większości z nich stawia się żuraw wieżowy. Alternatywą dla niego jest dźwig samojezdny. Co robiliśmy nim w takich miejscach?

  • Przenosiliśmy agregaty – więcej o tym przeczytasz tutaj.
  • Rozładowywaliśmy materiały budowlane – informacje na ten temat znajdziesz tutaj.
  • Wbijaliśmy pale w ziemię – po szczegóły zapraszamy tutaj.
  • Przenosiliśmy konstrukcje ścian powstającego budynku – tutaj dowiesz się więcej.

Jakie parametry ma nasz dźwig?

Do najważniejszych parametrów naszego żurawia samochodowego należą:

  • Udźwig 50 ton
  • Wysokość 38 metrów + 15 metrów przedłużki kratowej
  • Napęd 6x6x6
  • Wszystkie osie skrętne

Montaż dźwigiem betonowych osłon w praktyce

Zamówienie składa u nas Pan Tomek – jeden z kierowników budowy. Jak się od niego dowiadujemy, potrzebuje dźwigu w celu przeniesienia betonowych komór. Tak, by mogły być one później zamontowane i obsypane ziemią.

Na tę realizację umawiamy się w dość szybkim terminie, bo już za 3 dni od telefonu. Po upływie tego czasu wyjeżdżamy na realizację. Na miejscu zlecenia stawiamy się punkt 7:00 – to właśnie o tej porze ekipa budowlana rozpoczyna swoje prace.

Przed nami stają do przeniesienia 4 betonowe osłony w kształcie sześcianu. Dopytujemy pracowników, w którym dokładnie miejscu mają stanąć. Po ustaleniu tych informacji wybieramy przestrzeń do rozstawienia naszego dźwigu.

Praca w przypadku przeniesienia każdego kręgu wygląda tak samo. Na samym początku pod hak żurawia samochodowego zostają podpięte zawiesia. Są one zakończone mniejszymi hakami, do których to z kolei zostaje przytwierdzona kwadratowa osłona.

Po dokładnym sprawdzeniu, czy wszystko jest dobrze przypięte, przenosimy ostrożnie element do zamontowania we wskazane miejsce. Tam czekają na niego już pracownicy. Po położeniu betonowego kwadratu na ziemi, w docelowym miejscu, odpinają oni od niego zawiesia. Hak wraca po kolejny element.

Wynajem dźwigu do kręgów

Z następnym betonem jest już trochę ciężej – musi być on idealnie wpasowany w pierwszy element. Robotnicy znajdujący się obok betonowego sześcianu nakierowują naszego operatora żurawia samochodowego – tak, aby scalił on elementy z dużą dokładnością. Udaje się! Nie jest to proste zadanie, ale radzimy sobie świetnie, także przy dwóch kolejnych betonowych elementach.

Szukasz wsparcia na budowie w postaci żurawia samochodowego? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577 – chętnie pomożemy Ci naszym dźwigiem.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl