fbpx

Kiedy billbord staje się domem – reklamy w przestrzeni publicznej

  • Dodano: 20.10.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Billbord, który jest reklamą i zarazem domem? Wydaje Ci się, że ciężko coś takiego spotkać? A jednak w Bangkoku takie połączenie dwóch rzeczy zostało zaprojektowane. Jak? Dlaczego dźwig i zwyżka są konieczne w takiej realizacji? Przeczytaj!

Nietypowy pomysł projektantów

Studio projektowe Apostrophy’s z Bangkoku zaprojektowało zupełnie wyjątkowy rodzaj reklamy.

Billboard, który jednocześnie pełni funkcję domu mieszkalnego.

Jak to możliwe?

  • Jedną stroną elewacji jest baner reklamowy.
  • Drugą z kolei ozdobne, żelazne ażurowe panele. Są one charakterystyczne dla Tajlandii. Można układać je w różne wzory.
  • Na parterze znajduje się również taras z roślinami.

Dom umieszczony jest na lawecie. Dzięki temu jego umiejscowienie można zmieniać, a montaż możliwy jest do przeprowadzenia za pomocą dźwigu.

We wnętrzu są dwa poziomy. Na dolnym znajduje się kuchnia, łazienka z toaletą i salon. Podłoga jest utworzona z żółtych kratek, które tym samym są elementem konstrukcji bilbordu.

Szklana klatka schodowa prowadzi na piętro, gdzie znajduje się sypialnia oraz dodatkowa przestrzeń. Na dachu domu umieszczono panele słoneczne. Zdjęcia tego unikatowego domu możesz zobaczyć tutaj.

Dźwig samojezdny a montaż billboardu

Właśnie podjąłeś w firmie decyzję o zamontowaniu billboardu, który ułatwi Klientom znalezienie Twojej oferty? Projekt jest już gotowy. Koncepcja przyjęta. Materiały wydrukowane.

Jak się jednak zabrać za montaż tych wszystkich rzeczy?

1. Agencja reklamowa potrzebuje sprzętu żeby przenieść i zamontować na wysokości Twój billboard. Tutaj rozwiązaniem jest użycie dźwigu.

Dlaczego żuraw kołowy jest w takim przypadku dobry do montażu reklam?

  • Jest mobilny – bez problemu może przemieścić się z danym elementem konstrukcji.
  • Można dobrać odpowiedni udźwig – w zależności od ciężaru elementów, które trzeba przenieść.
  • Dzięki dużemu wysięgowi jest w stanie przetransportować element na dużą odległość – dlatego jest lepszym rozwiązaniem niż HDS, w przypadku kiedy brakuje możliwości ustawienia maszyny blisko miejsca prac.

montaz reklam

2. Drugim sprzętem, który będzie dużą pomocą w trakcie prac wysokościowych przy montażu reklamy jest podnośnik koszowy.

Do montażu poszczególnych części billboardu pomoc zwyżki może okazać się bardzo przydatna. Dzięki niej ekipa pracowników dostaje się na odpowiednią wysokość, gdzie zajmuje się swoją pracą. Jest ona przede wszystkim bezpieczną, ale i wygodną i komfortową opcją montażu reklam na wysokości.

podnosnik koszowy

Billboard w kształcie domu to ciekawe i praktyczne zastosowanie. Jak się jednak okazuje, w budownictwie często powstają podobne rzeczy. Mamy z nimi do czynienia na początku inwestycji deweloperskich. Wtedy też musimy stworzyć miejsce, gdzie w trakcie budowy będą pracować np. ich kierownicy. Analogicznie do reklamy wykonanej przez studio projektowe Apostrophy’s z Bangkoku tworzone są przestrzenie mieszkalne, ale także biurowe (więcej na ten temat znajdziesz tutaj).

Jeśli potrzebujesz pomocy w montażu billboardów, zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiednią maszynę i bezpłatnie wycenimy usługę.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl