Jak wygląda montaż masztu telefonii komórkowej z wykorzystaniem żurawia samojezdnego?

wynajem dźwigu do telekomunikacji
  • Dodano: 24.04.2023

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Proces montażu masztu telefonii komórkowej w terenie polega na osadzeniu fundamentów w gruncie i scaleniu konstrukcji stalowej. Później montowane są na niej nadajniki GSM. Jak w tym wszystkim pomaga żuraw samojezdny?

Przygotowanie do montażu masztu telefonii komórkowej

Zanim rozpocznie się cała realizacja, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W tym celu na miejsce zlecenia musi zostać dostarczona konstrukcja stalowa wraz z poszczególnymi komponentami. Potrzebna jest także Ekipa, która zajmie się jej montażem.

Tutaj ważne, aby byli to alpiniści. Jeśli brak jest Załogi z takimi uprawnieniami, trzeba zamówić podnośnik koszowy. Wtedy to z jego obudowanej platformy wykona się prace na wysokości, zamiast z lin.

Na sam koniec należy zadbać o sprzęt, który podniesie konstrukcję stalową i dostarczy ją we wskazane miejsce do scalenia przez robotników. W tym celu najlepiej jest zamówić mobilny żuraw samojezdny.

Jak dużo nadajników GSM jest w Polsce?

Ich liczba stale wzrasta. Zauważamy to też po ilości zleceń wykonywanych naszymi dźwigami i podnośnikami, podczas których pomagamy w montażu masztów telefonii komórkowej. W Internecie można znaleźć mapy nadajników GSM.

Jak podaje raport branżowy firmy TELKO (stan na koniec 2021 roku), w Polsce poszczególni operatorzy posiadają następującą liczbę nadajników GSM:

  • Orange – 11 994
  • T-mobile – 11 922
  • Play – 9 705
  • Plus – 7 999

wynajem dźwigu do telekomunikacji

Mobilny żuraw samojezdny i montaż masztu telefonii komórkowej

Dzień jak co dzień w naszej wypożyczalni podnośników koszowych i żurawi samojezdnych. Od rana rozbrzmiewają telefony od Klientów. Dzwoni stały Kontrahent:

 – Witam! Będziemy stawiać kolejny nadajnik GSM. Konstrukcja stalowa jest podzielona na 2 części. Potrzebowałbym waszego dźwigu kołowego do ich przeniesienia. Tym razem mamy Alpinistów, którzy scalą to wszystko z lin, więc obędzie się bez podnośnika.

Ok. Nasz dyspozytor wstępnie wie, o chodzi. Czas dopytać o szczegóły prac, tonażu i dojazdu. Po wszystkich ustaleniach do tego zlecenia zostaje przypisany mobilny żuraw samojezdny 50 t.

W kolejny poniedziałek o godzinie 7:00 na miejscu realizacji stawia się Robert. Już wcześniej współpracował z tą Ekipą, więc witają go z uśmiechem na twarzy.

– O cześć! Miło Cię widzieć ponownie. Potrzebujemy najpierw podnieść tę część masztu telefonii komórkowej. Trzeba ją ustawić w tamtym miejscu. Gdy już ją zmontujemy z przygotowanym podłożem, to nałożysz na nią drugą konstrukcję. O tamtą z nadajnikiem GSM na końcu. Nasi alpiniści wejdą na górę i scalą 2 części. Całość ma około 40 metrów, więc potrzebujemy żebyś rozłożył bociana, szef o tym wspominał dzwoniąc.

No dobra. Nasz operator już wie dokładnie, jak będzie wyglądać praca. Pierwszy ładunek jest krótszy, więc może zostać przeniesiony jeszcze bez rozkładania bociana, czyli dodatkowej przedłużki kratowej. Robert rozstawia więc dźwig kołowy, ustawia odpowiedni program względem wagi ładunki i zaczyna działania.

wynajem dźwigu do telekomunikacji

Po chwili pierwsza część masztu telekomunikacyjnego jest już ustawiona w miejscu, gdzie zaraz zostanie przytwierdzona do podłoża. Ekipa bierze się za montaż. Robert ma chwilę odpoczynku.

Połowa drogi za nami! Operator składa ramię dźwigu kołowego. Teraz musi zamontować na nim dodatkową przedłużkę kratową (bociana). Druga część konstrukcji stalowej potrzebuje większego wysięgu, aby można było ją położyć na tej już zamontowanej. Dobra! Wszystko przygotowane. No to działamy dalej.

wynajem dźwigu do telekomunikacji

Alpiniści wchodzą na postawiony już w połowie maszt telekomunikacyjny. W tym samym czasie Robert zaczyna przenosić kolejną konstrukcję. Powoli ustawia ją w miejscu montażu. Tam działania przejmuje już Ekipa. Po godzinie wszystko zostaje scalone.

Poszukujesz mobilnego żurawia samojezdnego do montażu konstrukcji stalowej? Chętnie pomożemy w Twojej realizacji! Zadzwoń do naszej wypożyczalni podnośników i dźwigów pod numer +48 502 602 577, a dobierzemy najlepszy sprzęt!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC