Dźwig i alternatywne źródła energii | EHC Kraków

Dźwig do budowy elektrowni wiatrowej
  • Dodano: 20.08.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

W dobie zwiększającej się świadomości społeczeństwa dotyczącej zagrożeń środowiska wynikających z nadmiernej emisji gazów cieplarnianych coraz częściej poszukiwane są odnawialne źródła energii. Co wspólnego z tym tematem ma nasz dźwig? Przeczytaj!

Pomoc potrzebna na już!

Pewnego dnia dostajemy telefon z nietypowym zapytaniem:

Potrzebuję żurawia samochodowego do pomocy z prototypem elektrowni wiatrowej – oznajmia jeden z naszych klientów – chodzi o montaż ramion. Chcemy przeprowadzić testy, które być może pozwolą nam podjąć dalsze kroki w tym kierunku, a czas ucieka.

Analizujemy zgłoszenie i podejmujemy decyzję:

Tak! Z przyjemnością pomożemy naszym dźwigiem kołowym!

Elektrownie wiatrowe i ich czysta energia

Elektrownie wiatrowe wytwarzają energię elektryczną za pomocą generatorów w postaci turbin, które napędzane są wiatrem. Wśród zalet takiego rozwiązania można wymienić m.in.:

  • produkcję czystej energii, która nie jest związana ze spalaniem i emisją gazów do atmosfery,
  • wykorzystywanie odnawialnego źródła,
  • możliwość uniezależniania się w pewnym stopniu od dostawców prądu.

Przeciwnicy uważają, że głównymi wadami jest:

  • niestabilność w dostawie źródła (wiatru),
  • konieczność przeznaczenia sporego terenu pod budowę,
  • potrzeba sporych nakładów inwestycyjnych, których zwrot zależy przede wszystkim od siły i prędkości wiatru.

Niezależnie od podziału opinii, należy pamiętać, że takie rozwiązania mogą przyczynić się do ochrony środowiska, która obecnie jest dominującym tematem wielu branż. A żeby mogły powstać ogromne konstrukcje, potrzebny jest sprzęt, który pomoże w ich montażu. Wtedy właśnie do akcji najczęściej wkracza dźwig.

W czym pomógł nasz dźwig?

Żuraw samojezdny okazuje się pomocny w sytuacji, gdy przeniesienie ciężkich elementów, czy też gotowych konstrukcji jest niemożliwe do wykonania przez człowieka. Tak też było w tej sytuacji. Jedno ramię prototypowej elektrowni wiatrowej waży około 1 tony, a dodatkowy problem stanowiła wysokość, na którą trzeba to ramię zamontować.

Realizacja nie należała do najłatwiejszych. Nasz operator kierujący dźwigiem musiał zwrócić szczególną uwagę na stabilność dźwiganego elementu. Dlatego był on umieszczony na specjalnej konstrukcji.

Gdy ramię elektrowni było już na odpowiedniej wysokości, uniesione naszym żurawiem kołowym, dalsze prace związane z montażem mogły zostać bezpiecznie wykonane ze zwyżki przez profesjonalną firmę.

Dźwig do budowy elektrowni wiatrowej

Jeszcze ostatnie poprawki i gotowe! Testy nowej elektrowni mogą być z powodzeniem przeprowadzane. Trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji! A gdybyś Ty także potrzebował wsparcia dźwigu, np. w budowie elektrowni wiatrowej, to śmiało kontaktuj się z nami pod numerem: +48 502 602 577 – chętnie pomożemy!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl