Zwyżka - strażnik prac na wysokości | EHC Kraków

Wynajem zwyżki
  • Dodano: 23.07.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Najwyższą wartością dla naszej firmy jest bezpieczeństwo. Chcemy, żeby nasi Klienci czuli się bezpiecznie podczas pracy na wysokości oraz żeby czynności wykonywane z naszych podnośników przywracały bezpieczne warunki w danym otoczeniu. Jak pomogliśmy tym razem?

Jak zabezpieczyć odpadający tynk?

Stare, zabytkowe kamienice są ozdobą wielu polskich miast. Jednak sędziwy tynk z czasem się kruszy. Gdy nie można wykonać remontu takiej elewacji od razu, należy ją jak najszybciej zabezpieczyć. Zazwyczaj wykonuje się to za pomocą specjalnej, ochronnej siatki.

Prace alpinistyczne powodować mogą uszkodzenia obróbek blacharskich pod wpływem obciążenia liną. Coś może się ukruszyć, urwać i tragedia murowana…

Wtedy z pomocą przychodzi podnośnik koszowy. Można wejść do jego kosza w kilka osób wraz z narzędziami oraz siatką. Jak przebiega taka realizacja?

Jak podnośnik koszowy przydał się podczas pracy na wysokości?

Firma remontowo-budowlana, która specjalizuje się w zabezpieczaniu elewacji kamienic wie, że nasz podnośnik H-45 to zwyżka do zadań specjalnych, ponieważ jest naszym stałym Klientem! Z taką też myślą dzwoni do nas w piątek po południu, by na przyszły tydzień zamówić maszynę.

Podnośnik koszowy H-45 cechuje się:

  • Łamanym ramieniem.
  • Udźwigiem kosza do 600 kg.
  • Opcją rozsuwania kosza.
  • Zasięgiem do 45 metrów.

Pan Antoni, właściciel firmy remontowej, może być pewien, że w koszu zwyżki zmieszczą się jego pracownicy, a i dla narzędzi znajdzie się miejsce.

Dopytujemy o lokalizację. Ma to być ścisłe centrum miasta. Pan Antoni posiada także dokument z pozwoleniem na zajęcie pasa drogowego, który jest potrzebny, by rozpocząć prace.

W dzień zlecenia przyjeżdżamy na miejsce. Witamy się z ekipą, po czym rozkłada ona metalowe barierki ostrzegawcze, a my podnośnik. Gdy wszystko jest już zabezpieczone (włącznie z pracownikami, którzy mają na sobie kaski oraz są podpięci do punktów kotwiących w koszu) nasz operator winduje ich do góry.

Wynajem zwyżki

Przystępują do prac, które polegają głównie na montażu specjalnego materiału zabezpieczającego tynk przed spadnięciem na czyjąś głowę czy samochód. Umieszczają obydwa krańce siatki po obu stronach elewacji, a następnie wywiercają małe otwory, gdzie wkładają wkręty, na które zaczepiają materiał.

Całość prac zajmuje kilka dni, ze względu na dużą ilość metrów do zabezpieczenia po obu stronach kamienicy. To z kolei rodzi konieczność przestawiania zwyżki kilkukrotnie. Gdy zlecenie dobiega końca, ekipa jest opuszczana w koszu na dół. Metalowe barierki zostają uprzątnięte, a my wracamy na bazę. To było pracowite zlecenie!

Wynajem zwyżki

Bezpieczeństwo na wysokości nie będzie czekać

Czy jesteś zarządcą budynku i nie możesz wykonać od razu remontu elewacji kamienicy? Najlepszą opcją będzie zabezpieczenie jej z podnośnika koszowego! Zadzwoń pod numer 502 602 577, pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu do Twoich prac na wysokości.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl