Żuraw samojezdny do przenoszenia dźwigarów dachowych | EHC Kraków

Dzwig do prac z dachem
  • Dodano: 03.09.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Drewno klejone jest powszechnie używanym materiałem konstrukcyjnym. Opatentowanie coraz nowszych technologii pozwala na jego szerokie wykorzystanie. W tym przypadku zostało użyte jako materiał dźwigarów dachowych. Stanowią one jeden z elementów konstrukcyjnych nowo powstającego budynku użyteczności publicznej, przy którym mamy okazję pracować. Jak tym razem pomógł dźwig na placu budowy?

Czemu konstrukcje z drewna klejonego zyskują coraz większą popularność?

Obserwując zmiany, jakie zachodzą w branży architektonicznej, można zauważyć, że coraz częściej skomplikowane struktury konstrukcyjne wykonywane do tej pory ze stali, zastępowane są przez konstrukcje z drewna klejonego. Dostrzegamy to na naszych realizacjach, gdzie pojawiamy się dźwigiem. Wielu specjalistów uważa, że jest to technologia przyszłości. Co na to wpływa? Powodów jest kilka:

  • wykorzystywanie odnawialnych surowców, które można z łatwością utylizować;
  • łatwość i precyzja w montażu i rozbiórce;
  • możliwość dowolnego formowania elementów, ich wyginania i łączenia;
  • duża odporność ogniowa, spełniająca wymogi normowe;
  • estetyczny i ciekawy wygląd.

To wszystko sprawia, że na całym świecie buduje się wiele nowoczesnych obiektów z zastosowaniem tej technologii. Bez wątpienia przy każdej z realizacji niezawodnym okazuje się dźwig!

Jak dźwigamy potężne konstrukcje?

Tego dnia dostajemy telefon od jednego z inwestorów, pana Jakuba:

Dzień dobry! Będę potrzebował żurawia samochodowego do przeniesienia dużych dźwigarów dachowych z drewna klejonego. Jeden waży około 1,5 tony.  Czy jesteście w stanie mi pomóc?

Ustalamy z Klientem szczegóły i dopinamy termin. Okazuje się, że do przeniesienia mamy łącznie 5 konstrukcji na wysokość około 6 metrów. Zadanie idealne dla żurawia samochodowego!

Prace zaczynamy od odpowiedniego mocowania ładunku pasami. Dzięki symetryczności przenoszonych elementów operator dźwigu ma ułatwione zadanie, ponieważ zwiększa to ich stabilność i zapobiega nadmiernemu kołysaniu. Gdy konstrukcje są ustawione w odpowiednim miejscu, reszta prac wykonywana jest przez ekipę montującą. Całe zlecenie zajmuje nam około 4 godzin

Dzwig do prac z dachem

Jesteś inwestorem i potrzebujesz pomocy przy wykonaniu prac przeładunkowych i montażowych? Jeśli zależy Ci na czasie i profesjonalnym wykonaniu prac – zadzwoń pod numer +48 502 602 577! Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl