Taras na dachu – transport elementów dźwigiem

wynajem dźwigu kołowego
  • Dodano: 30.09.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Przed Tobą realizacja wymarzonego tarasu. Będziesz go aranżować na swoim dachu. Materiały są już wybrane, m.in. ogromne drewniane donice. Pozostaje tylko ich transport na górę. Jak tę kwestię może ułatwić dźwig samochodowy?

Transport materiałów na dach – jak się za to zabrać?

Donice, zestaw wypoczynkowy, betonowe podstawy – to tylko kilka rzeczy, które prawdopodobnie znajdą się na Twoim wymarzonym tarasie. Jak się okazuje, wniesienie ich przez wejście na dach jest utrudnione. Co zrobić? Trzeba je przetransportować inaczej. Np. z poziomu dziedzińca, wykorzystując do tego żuraw kołowy.

O czym poinformować wypożyczalnie dźwigów, zanim zamówisz żuraw samojezdny? 

Aby zlecenie mogło dojść do skutku, muszą zostać spełnione pewne warunki. Lepiej doprecyzować je zawczasu – dzięki temu unikniemy przykrej sytuacji braku realizacji zadania przez żuraw kołowy. Wypożyczalnie dźwigów warto uświadomić, jak wygląda:

  • Wjazd na posesję

Poinformuj osobę z wypożyczalni żurawi, jak wygląda wjazd na posesję. W przypadku grząskiego gruntu może Cię ona poprosić o utwardzenie podłoża. Lepiej uniknąć sytuacji, w której dźwig się zakopie, a przy jego wyciąganiu powstaną (poza dodatkowymi kosztami) ogromne rowy i wgłębienia.

  • Ciężar i rodzaj ładunków

Waga ładunku i jego rodzaj to bardzo ważne kwestie. To właśnie w zależności od nich dobierane są odpowiednie zawiesia. W przypadku delikatnych materiałów warto też zaopatrzyć się w trawersy – usztywniają one transportowane elementy, by uniknąć ich zgniecenia. Wypożyczalnia dźwigów doradzi Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

  • Wysokość budynku 

Wraz z wysokością budynku wzrasta też długość wysięgnika, jaki będzie potrzebny, by wrzucić materiały na dach. Poinformuj wypożyczalnię żurawi, ile metrów ma obiekt, na który chcesz dostarczyć  ładunki. Na podstawie tej informacji osoba techniczna dobierze dla Ciebie odpowiedni dźwig.

wynajem dźwigu kołowego

Od teorii do praktyki – jak wygląda wrzucenie materiałów na dach, gdzie powstaje taras

Tym razem dźwig kołowy działa z zaprzyjaźnioną z nami od lat firmą EkoArtProjekt. Będziemy z nimi wykonywać taras na wysokości. Zadanie godne naszego żurawia samojezdnego. Jak przebiega realizacja?

Punkt 8:00. Paweł stawia się dźwigiem kołowym na miejscu. Dzięki wcześniejszym ustaleniom, ma on pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie. Rozstawia maszynę i czeka na instrukcję.

– Zaczniemy od tych donic. Potem wrzucimy większe rośliny, a na koniec te betonowe podstawki.

Plan jest. Czas przejść do dzieła. W końcu ma powstać tu piękny taras na dachu. Zaczynamy wrzucanie materiałów na dach.

Donice są podpinane do zawiesi za pomocą pasów. Po upewnieniu się, że ładunek jest stabilny, Paweł zaczyna go transportować do góry. Tam na materiały czekają już pracownicy. Po położeniu donic przez żuraw samojezdny na posadzce odpinają zawiesia. Można brać się za montaż. Paweł wraca wysięgnikiem dźwigu na dół. Czas podpiąć kolejne rzeczy.

wynajem dźwigu kołowego

Ten taras ma być wzbogacony o drzewa bonsai. To właśnie one będą teraz transportowane. W pierwszej kolejności Ekipa na dole umieszcza je w workach. Następnie podpina pod zawiesia. Paweł może ruszać ze swoim zadaniem. Precyzyjnie przenosi drzewka bonsai na taras na dachu. Powoli kładzie je na posadzce.

wynajem dźwigu kołowego

Przez najbliższe 3 godziny transportujemy resztę rzeczy. Prace przebiegają sprawnie, bez większych przygód.

Poszukujesz wypożyczalni dźwigów, która dobierze odpowiedni żuraw kołowy do Twoich potrzeb? Chętnie sprostamy temu zadaniu! Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577 – może tym razem pomożemy w powstaniu Twojego tarasu na dachu?

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC