fbpx

Podnośnik pomocny na każdej wysokości

  • Dodano: 01.10.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Prace na wysokości potrafią być nie lada wyzwaniem! Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z dużymi budynkami jak na przykład kościoły. Chcesz dowiedzieć się jak sobie z tym poradzić i być bezpiecznym podczas pracy w asyście podnośnika koszowego? Przeczytaj!

Bezpieczeństwo na wysokości. Jak je zachować?

Mimo że nie stoimy na twardym gruncie jakim jest ziemia, praca z kosza podnośnika na wysokości pozwala na zachowanie bezpieczeństwa. Należy pamiętać, aby stosować się do kilku zasad.

  • Noś zawsze odzież ochronną (m.in. kask) – mając je na sobie, będziesz czuł się pewniej, a co za tym idzie, lepiej wykonasz swoją pracę. Bezpieczeństwo jest ważne, nie tylko podczas pracy na wysokości. Zawsze staraj się o nie zadbać!
  • Wchodząc do kosza podnośnika, koniecznie załóż uprząż, a następnie przypnij się do punktu kotwiczącego – dzięki temu zmniejszysz ryzyko wypadku.
  • Dobrze zaplanuj przebieg prac – jeśli to zrobisz, nic Cię nie zaskoczy! Prawidłowa organizacja, skraca także czas wykonywanych działań.

Przestrzegając tych wytycznych, znacznie poprawisz komfort swojej pracy.

montaż krzyża na kościelnej wiezy

Chwała na wysokości!

We wtorek dzwoni do nas proboszcz z pobliskiej parafii. Prosi o pomoc.

– Szczęść Boże, Panie Karolu! Panujące w kraju nawałnice uszkodziły krzyż na kościelnej wieży. Bardzo ważne dla mnie jest to, aby przed niedzielnym nabożeństwem wrócił on do pierwotnego stanu. Zależy mi na bezpieczeństwie, dlatego chciałbym, żeby prace wykonane były przy użyciu podnośnika koszowego.

Podejmujemy się tego wyzwania! Sprawdzamy kalendarz i informujemy duchownego, że zwyżka będzie u niego w czwartek o 14:00. Na zlecenie zostanie wysłany podnośnik koszowy H-45 ze względu na to, że wieża kościoła jest wysoka i mniejszy podnośnik nie sięgałby do krzyża.

montaż krzyza na kościelnej wieży

Pędzimy na wyzwanie

Dwa dni później, po południu, meldujemy się na miejscu. Proboszcz i jego ekipa już na nas czekają. Po krótkiej wymianie zdań i dokładnym zaplanowaniu prac, przystępujemy do działania.

Pracownik wchodzi do kosza podnośnika, zakłada kask oraz uprząż, a następnie przypina się do punktu asekuracyjnego. Kiedy daje znać, że wszystko w porządku, ramię podnośnika powoli unosi się ku górze.

Przez następne 2 godziny konserwator uwija się, aby krzyż na wieży wyglądał jak najlepiej. Stara się także wzmocnić go, żeby zapobiec takim uszkodzeniom w przyszłości. W momencie gdy praca jest już skończona, operator podnośnika ostrożnie sprowadza pracownika na ziemię.

Proboszcz jest zadowolony z tak szybkiego i sprawnego przeprowadzenia prac.

– Świetnie! Jak zwykle sprostaliście wyzwaniu!

ehc wynajem podnośnika

Znasz kogoś, kto mógłby potrzebować naszej pomocy na wysokości? A może to Ty jesteś taką osobą? Zadzwoń do nas +48 502 602 577. Chętnie odpowiemy na Twoje wezwanie!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl