Nasi Klienci: co o EHC sądzi firma MARTDOM? | EHC Kraków

Zwyżki i podnośniki do okien
  • Dodano: 30.05.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

MARTDOM – nowoczesna firma z młodym zespołem, dla której komunikacja i nastawienie na Klienta są bardzo ważne. Na rynku od 6 lat świadczy usługi z zakresu stolarki okiennej, drzwi i paneli podłogowych. W jaki sposób jest związana z EHC? O tym opowie nam dzisiaj Marcin Cichy – właściciel firmy.

A: Bardzo dziękuje Ci za spotkanie i chęć przybliżenia współpracy firm EHC Karol Zagajewski i MARTDOM naszym Klientom! Na samym początku chciałabym, żebyś opowiedział nam o swojej działalności Czym dokładnie zajmuje się Twoja firma?

M: MARTDOM to firma, która pomaga w realizacjach marzeń – tych dotyczących własnego domu lub mieszkania. W naszej ofercie można znaleźć taki asortyment, jak:

  • Stolarka okienna
  • Drzwi
  • Panele i podłogi

A: Czyli jeśli potrzebowałabym okien do mojego nowego mieszkania, to mogę się zwracać bezpośrednio do Was?

M: Dokładnie tak! Jeśli chodzi o same okna, to pomagamy nie tylko w ich montażu na nowych inwestycjach, ale także w wymianie starej stolarki okiennej. Działamy zarówno dla firm, deweloperów, jak i osób prywatnych.

Zwyżki i podnośniki do okien

A: Jak w ogóle poznałeś firmę EHC Karol Zagajewski?

M: Wraz z EHC działamy w jednej z grup biznesowych (BNI Vikings). To właśnie tam poznaliśmy się 3 lata temu i od tego czasu stale ze sobą współpracujemy.

A: Już od początku wiedziałeś, że będziecie ze sobą działać?

M: Zdecydowanie nie! Na samym początku nawet nie myślałem o tym, że możemy mieć jakieś wspólne tematy. Podnośnik był dla mnie maszyną do „dużych” realizacji.

A: Z czym w takim razie Ci się kojarzył?

M: Hmm… Myślę, że głównie z sieciami napowietrznymi. Uważałem, że właśnie w tego typu pracach jest wykorzystywany. Wiesz, gdy są stawiane wielkie słupy energetyczne i przeciągane okablowanie.

A: W jaki więc sposób powiązałeś zwyżkę ze swoją firmą? Skąd pomysł na wspólne realizacje?

M: Z czasem, gdy słuchałem coraz więcej na temat podnośników i poznawałem branże, w których są wykorzystywane, uświadomiłem sobie, że są idealnym wsparciem do prac w naszej firmie. Dlaczego? To idealna inwestycja w czas!

Rozkładanie rusztowania zajmuje koszmarnie dużo godzin, jest z tym więcej zachodu niż samej pracy. Nie można dokładnie rozplanować prac pod względem czasowym – nigdy nie wiesz, czy rozłożenie rusztowania będzie trwać godzinę, czy dwie. A podnośnik? Rozstawia się w ciągu kilku minut i już można pracować. Czasu kupić się nie da, a ze zwyżką można go naprawdę dużo zaoszczędzić.

A: Czyli pomysł na wspólne realizacje się zrodził… Jak w takim razie wyglądała pierwsza z nich?

M: Niech chwilę pomyślę… Pierwsze ze zleceń to było chyba to, gdzie zajmowaliśmy się wymianą okien. Prace były wtedy zaplanowane na cały tydzień. W grę wchodził demontaż stolarki okiennej, późniejszym montaż nowych okien i oczywiście końcowa obróbka. To właśnie wtedy po raz pierwszy skorzystaliśmy z podnośnika zamiast rusztowania.

Zwyżki i podnośniki do okien

A: I jak wspominasz tę pracę?

M: Bardzo dobrze! W końcu zachęciła mnie do tego, że teraz już na stałe korzystam ze zwyżek. Tak naprawdę najważniejsze było dla mnie i nadal jest to, jakie jest podejście EHC do Klienta – też przywiązuję do tego dużą uwagę w mojej firmie.

Konkretna komunikacja. Wszystko załatwione sprawnie. Po podaniu mojego zapotrzebowania zawsze badane są jeszcze dokładne potrzeby. Dzięki temu jestem pewien, że mam odpowiednio dobraną wysokość podnośnika i tonaż jego kosza. A co najważniejsze. Po ustaleniu wszystkich informacji od razu znam cenę i mogę ustalić dokładny termin prac.

A: Miło to słyszeć. 🙂 A była jakaś sytuacja, w której EHC szczególnie Ci pomogło?

M: O tak! Na jednej z inwestycji wykonywaliśmy okna szklone od zewnątrz. Nie było innej możliwości niż dostać się tam z podnośnika koszowego. Naszemu Klientowi bardzo zależało, aby ta realizacja była wykonana dosłownie z minuty na minutę – goniły go terminy i osoby z budowy…

Na szczęście dzięki EHC udało się szybko ogarnąć ten temat. Pojawili się na miejscu już po 30 minutach od telefonu. Tak szybka reakcja pozwoliła sprawnie zakończyć nam ten proces inwestycyjny.

Zwyżki i podnośniki do okien

A: My tu cały czas o firmie, wspólnych realizacjach, a co o podnośnikach sądzą Twoi pracownicy? To przecież głównie oni z nich korzystają.

M: Zawsze są zachwyceni, gdy mogą pracować z tym sprzętem. Śmieją się, że mogą powrócić do czasów dzieciństwa – w końcu sterują się za pomocą joysticka. Prawda też jest taka, że dzięki temu są w stanie precyzyjnie dotrzeć w każde zakamarki, m.in. podczas obróbek stolarki okiennej.

A: No dobra, poznałeś już lepiej podnośniki. Z czym teraz Ci się kojarzą?

M: Z EHC! (śmiech) To tak niby pół żartem, pół serio, ale naprawdę bardzo często widzę Was w Krakowie. No cóż, podnośniki teraz głównie kojarzą mi się z takimi branżami jak: filmowa, energetyczna, no i przede wszystkim budowlana.

A: A jest coś, co Cię zaskoczyło w zwyżkach?

M: Zdecydowanie ogrom zastosowań tego sprzętu. Nie miałem pojęcia, że korzysta z niego tak wiele branż. Niektóre z nich są dla mnie zupełnie abstrakcyjne – np. gdy opowiadaliście o wykorzystaniu podnośnika do zdjęć na wieczorze panieńskim.

W podnośnikach zaskakuje mnie też to, że nie są one wykorzystywane jedynie przy dużych realizacjach. Zawsze mi się z takimi kojarzyły. Są też idealnym rozwiązaniem np. do wykonania obróbek okiennych na wysokości.

A: Dziękuję Ci za świetną rozmowę! A wszystkich naszych Klientów zachęcam do zajrzenia na stronę MARTDOM: https://martdom.pl/.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl