fbpx

Montaż reklamy z dostępu alpinistycznego

montowanie reklam krakow
 • Dodano: 14.07.2020

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Reklamy nie zawsze udaje się zamontować z pomocą rusztowania lub podnośnika koszowego. Są takie sytuacje, kiedy jedyną możliwością jest wykorzystanie technik alpinistycznych. Dlaczego? Przeczytaj!

Prace z dostępu linowego – czyli co?

Pracownicy – tzw. alpiniści – używają sprzętu, który pozwala na dostęp linowy. Służy on do pracy m.in. w miejscach trudno dostępnych, gdzie maszyna taka jak zwyżka nie będzie w stanie dojechać i się rozłożyć.

Jedną z najistotniejszych spraw w takich pracach jest fakt, że wykorzystywany sprzęt musi spełniać odpowiednie normy, być bezpieczny w użytkowaniu oraz poprawiać komfort osoby wykonującej usługi na wysokości w niesprzyjających warunkach. Dodatkowo pracownicy muszą być dobrze wyszkoleni w zakresie prac alpinistycznych.

W ten sposób można wykonać zadania związane m.in. z:

Co powinieneś wiedzieć na temat zasad obowiązujących przy montażu reklam z dostępu linowego?

Jest kilka ważnych reguł, które zapewniają bezpieczną pracę na wysokości. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług alpinistów, powinieneś na nie zwrócić uwagę. Jeżeli ekipa, którą wybierzesz, będzie ich przestrzegać, to prace na Twoim zleceniu przebiegną bez większego ryzyka upadku z wysokości. Są to gównie:

 • Przed przystąpieniem do wykonania zlecenia trzeba dokonać oceny ryzyka i zastosować środki eliminujące lub zmniejszające je.
 • Każdy pracownik musi posiadać aktualne szkolenie BHP oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy powyżej 3 m.
 • Wszyscy pracujący powinni odbyć instruktaż stanowiskowy.
 • Stosowany sprzęt musi być zgodny z polskimi normami, a także umożliwiać ewakuację w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa.
 • Osoba wykonująca zadanie z dostępu alpinistycznego jest na stałe przypięta do dwóch lin – roboczej – tej, na której pracuje (która jest drogą wejścia, zejścia i podtrzymującą) oraz zabezpieczającej (asekuracyjnej), która ubezpiecza na możliwość uszkodzenia liny roboczej. Każda z nich ma mieć osobny punkt zamocowania.
 • Sprzęt musi być kontrolowany i konserwowany przez osobę kompetentną. Dodatkowo przed każdym użyciem pracownik ma obowiązek go sprawdzić.
 • Miejsce wykonywanego zlecenia należy zabezpieczyć przed osobami postronnymi. Konieczne jest wygrodzenie strefy niebezpiecznej.
 • Istotnym faktem jest to, że dla zapewnienia nadzoru konieczna jest obecność przynajmniej dwóch pracowników!
 • Prace należy wykonywać tylko wtedy, gdy warunki pogodowe nie zagrażają życiu lub zdrowiu!

prace alpinistyczne

Montaż reklam z wykorzystaniem technik alpinistycznych

Czasami zdarzają się takie sytuacje, kiedy nie ma możliwości, by zamontować baner z podnośnika koszowego lub rusztowania. Mogą być tego różne powody, jak np. brak dostępu do miejsca prac. W takim przypadku konieczne będzie wykonanie zadania przez alpinistów.

Nasza firma oferuje możliwość skorzystania z pomocy wyszkolonych pracowników, posiadających uprawnienia alpinistyczne. Jesteśmy w stanie dokonać zarówno serwisu, montażu, jak i demontażu baneru wielkoformatowego czy reklamy outdoorowej.

montaz reklam alpinistycznie

Powierzone nam realizacje wykonujemy sprawnie i szybko, z zachowaniem bezpieczeństwa nie tylko naszych pracowników, ale także osób postronnych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość usług dzięki wyspecjalizowanemu, doświadczonemu personelowi oraz niezawodnemu sprzętowi.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w montażu reklam na wysokości z wykorzystaniem technik alpinistycznych, zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 502 602 577. Z chęcią przedstawimy naszą ofertę!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl