fbpx

Montaż jednostek klimatyzacyjnych z pomocą dźwigu

Montaz klimatyzacji z pomoca dzwigu
  • Dodano: 02.07.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

W przypadku wysokich budynków użyteczności publicznej montaż jednostki klimatyzacyjnej odbywa się na dachach. Sporym ułatwieniem przy tego typu pracach jest dźwig. Jak pomagamy przy takich zleceniach?

Potrzebny żuraw!

W poniedziałek odbieramy telefon od Pana Krzysztofa, który zajmuje się montażem klimatyzacji. Zazwyczaj wynajmuje od nas podnośniki koszowe, ale tym razem jest nieco inaczej.

– Dzień dobry Panie Karolu. Będę potrzebował pomocy przy montażu jednostek klimatyzacyjnych. Muszę wrzucić na dach 5-piętrowego budynku 3 agregaty. Każdy z nich waży około 100 kg, a ich rozmiary to 120 x 180 cm. Bardzo mi zależy na precyzji, bo na dachu są już inne urządzenia, więc muszę się zmieścić w wyznaczonym miejscu i przy okazji niczego nie uszkodzić. Wydaje mi się, że najlepiej sprawdzi się dźwig. Ufam, że dobierze Pan odpowiednią maszynę. No i jeszcze termin! Prace planuje rozpocząć na początku przyszłego tygodnia. Macie coś wolnego?

Rzeczywiście, najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie żuraw samojezdny. Sprawdzamy nasz kalendarz i proponujemy Panu Krzysztofowi wtorek o 9:00.

– Idealnie! W takim razie umawiam ekipę na wtorek. Do zobaczenia!

Jaki jest nasz dźwig?

Żuraw z naszej oferty charakteryzuje się następującymi parametrami:

  • Udźwig 50 t – oznacza to, że jest w stanie podnieść około 25 dorosłych hipopotamów.
  • Wysięgnik podstawowy 38,10 m i pomocniczy 15 m – w przybliżeniu daje to wysokość 17-piętrowego budynku.
  • Napęd 6x6x6 – pozwala na pracę w nieco trudniejszym terenie.

To wszystko sprawia, że żuraw świetnie sprawdza się przy pracach przeładunkowych, zwłaszcza wielkogabarytowych przedmiotów, a także jak w przypadku tego zlecenia w montażu klimatyzacji.

Montaż jednostki klimatyzacyjnej na dachu

We wtorek o 9:00 pojawiamy się w umówionym miejscu. Czeka już na nas Pan Krzysztof wraz ze swoją ekipą. Widać, że jest poddenerwowany, ponieważ zadanie nie należy do najprostszych. Na dachu budynku zostały już zamontowane inne urządzenia. My musimy zmieścić się z agregatami i wykonać montaż klimatyzacji w ściśle wyznaczonym obszarze, tak, aby niczego nie uszkodzić.

Ustalamy z naszym Klientem, że będziemy się porozumiewać z jego pracownikami przez krótkofalówkę. To oni będą sterować operatora dźwigu. Po omówieniu harmonogramu prac rozkładamy żurawia i zaczynamy!

Pierwszą czynnością jest przymocowanie zawiesi linowych do jednostki klimatyzacyjnej, a następnie podpięcie ich do haka. Teraz możemy startować w górę!

Operator dźwigu musi zachować szczególną ostrożność podczas tego zlecenia. Bardzo ważna jest współpraca pomiędzy nim a pracownikami Pana Krzysztofa. Dwóch z nich znajduje się na dachu i daje sygnały, które mają nakierować naszego dźwigowego.

– Trochę w górę … i jeszcze w lewo. Można opuszczać. Jest! Mamy to!

Pierwsza jednostka znajduje się już na górze. Teraz pora na dwie kolejne. Procedura w przypadku każdej z nich wygląda dokładnie tak samo.

Po dwóch godzinach meldujemy wykonanie zadania, a nasz Klient oddycha z ulgą.

– Świetna robota Chłopaki! Dobrze mieć sprawdzony zespół!

Jednostki klimatyzacyjne montowane z zurawia samojezdnego

Potrzebujesz pomocy w montażu jednostek klimatyzacyjnych na dachu? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577! Pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt, a prace wykonamy sprawnie i bezpiecznie!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl