Wybierz zdjęcie maszyny, która ułatwił Ci pracę lub leć czytać dalej
Maszt telefonii komórkowej na dachu – jak się przygotować?

Spis Treści:
Na dachu budynku ma powstać maszt telekomunikacyjny. Wykonawca jest już znaleziony. Projekt zatwierdzony. Jednak poza tym trzeba jeszcze przemyśleć 2 kwestie: maszyny budowlane (podnośnik, żuraw) oraz poszycie dachowe. Co powinieneś wiedzieć na ten temat?
Poszycie dachowe – o czym pamiętać montując maszt telefonii komórkowej?
Montaż tej konstrukcji wiąże się z ingerencją w pokrycie dachu i jego konstrukcję. Trzeba od niej odprowadzić m.in. przewody. Aby to zrobić, muszą powstać otwory. Należy pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu, ponieważ w przyszłości mogą stać się przyczyną przecieków.
Dodatkowo, jeśli dach ma już swoje lata świetności za sobą, trzeba pomyśleć, jak się po nim poruszać. Tutaj z pomocą przychodzi zwyżka. Dzięki jej mobilnemu koszowi można dotrzeć w każdy punkt bez konieczności stawania na poszyciu.

Żuraw kołowy i podnośnik na samochodzie – czy są konieczne?
To zależy od specyfiki zlecenia. Maszyny te generują dodatkowe koszty, ale zdecydowanie przyśpieszają prace. Co więcej, czasem ich wypożyczenie to jedyna opcja, by wykonać realizację. Aby odpowiedzieć sobie, czy są potrzebne, warto zadać poniższe pytania.
W przypadku dźwigu kołowego:
- Ile waży ładunek?
- Czy pracownicy sami poradzą sobie z przetransportowaniem go na dach?
- Jakie są gabaryty konstrukcji?
- Jak szeroka jest przestrzeń, przez którą będą wnoszone elementy?
- Dadzą radę się tam zmieścić? A może są za długie?
W przypadku zwyżki koszowej:
- Czy pracownicy mogą swobodnie chodzić po dachu?
- A może dostanie się na niego, jest utrudnione?
- Jak dużo sprzętu potrzebują ze sobą zabrać?
- Ile narzędzi muszą mieć do wykonania prac?
- Czy istnieje właz, który pozwoli dostać na się na dach?
Jeśli powyżej opisane warunki sprzyjają zrealizowaniu prac bez dodatkowej pomocy, to wystarczy sama Ekipa. W innym przypadku żuraw kołowy usprawni Twoje zlecenie związane z przenoszeniem elementów masztu telefonii komórkowej na dach. Natomiast podnośnik na samochodzie ułatwi Pracownikom zadania montażowe. Będą mogli wykonać je bezpiecznie z obudowanej platformy oraz zabiorą do niej wszystkie potrzebne sprzęty i narzędzia.

Jak wysoki może być maszt telefonii komórkowej?
W Polsce maszty telekomunikacyjne sięgają przeważnie do 20 metrów. Ich wysokości różnią się w zależności od tego, gdzie są budowane. Ograniczenia wynikają przeważnie z planu zagospodarowania terenu. Jednak jest to sprawdzane jeszcze podczas tworzenia projektu.
Więcej o warunkach powstania masztów telefonii komórkowej pisaliśmy tutaj: https://www.ehc-krakow.pl/blog/warunki-postawienia-masztu-telefonii-komorkowej-jak-zabrac-sie-za-jej-budowe/.
Jeśli podejmiesz decyzję, że do powstania Twojej konstrukcji potrzebny jest żuraw samojezdny lub podnośnik koszowy, chętnie wesprzemy Cię tymi maszynami. Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577, a dobierzemy najlepszy sprzęt do tej realizacji!
ZOBACZ TEŻ WPISY NA NASZYCH SOCIAL MEDIACH:
DOBIERZEMY DLA CIEBIE OPTYMALNY SPRZĘT Z NASZEJ FLOTY!
SZYBKI KONTAKT
