Klimatyzator na dach dźwigiem | EHC Kraków

Dźwig, wynajem, Kraków
  • Dodano: 01.08.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Montaż klimatyzacji to jedno, ale zanim jeszcze dojdziemy do tego kroku, to klimatyzator na wysokość (np. dach) trzeba jakoś dostarczyć. To właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzi dźwig.

Dlaczego dźwig do transportu klimatyzacji?

Elementy klimatyzacji trzeba jakość wnieść. W przypadku tego zadania do wyboru są dwie opcje:

  • Takie prace można zlecić ekipie montującej.
  • Aby zadbać o zdrowie pracowników, a przede wszystkim ich pleców, można wynająć sprzęt, który wrzucenie ciężkich elementów wykona za nich.

Warto tutaj jeszcze podkreślić, że o ile mniejsze jednostki klimatyzacyjne człowiek jest w stanie podnieść, to z tymi większymi sobie nie poradzi. Wtedy wybór jest tylko jeden: wynajem dźwigu.

Dźwig do montażu klimatyzacji – o czym powinieneś wiedzieć?

Jeszcze zanim zamówisz żuraw samochodowy, powinieneś zastanowić się nad:

  • Ciężarem sprzętu, który trzeba gdzieś przenieść – to na jego podstawie dobierzesz udźwig żurawia.
  • Zabudową lokalizacji, w której będziecie pracować – jeżeli jest to ciasna zabudowa, warto sprawdzić gabaryty dźwigu, a przede wszystkim, czy posiada skrętne osie – manewrowanie żurawiem będzie wtedy ułatwione.
  • Ograniczeniami dla wjazdu maszyny o określonym ciężarze – może okazać się, że jeszcze przed rozpoczęciem prac będziesz musiał uzyskać zgodę. O tym, w jaki sposób uzyskać takie pozwolenie, przeczytasz tutaj: https://www.ehc-krakow.pl/faq/jak-uzyskac-zgode-na-wjazd-maszyny-w-miejsce-z-ograniczonym-wjazdem/.

Dźwig i montaż klimatyzacji w praktyce

Z tym Klientem byliśmy umówieni na realizację już 2 tygodnie temu. Potrzebował on wrzucić dość sporą, bo ważąca 2 tony, jednostkę klimatyzacyjną na dach powstającego bloku. Otrzymał już wszystkie niezbędne zgody na wykonanie tych prac.

Na miejscu zlecenia pojawiamy się o 8:00. Czekała już tam na nas ekipa, która wręcz w perfekcyjny sposób instruuje nas, jak będzie wyglądać ta praca.

– Dzień dobry! Fajnie, że jesteście punktualnie. Potrzebujemy wrzucić tę jednostkę na dach z tej strony. Myślę, że najlepiej będzie, jak staniecie tutaj. Nie martwcie się o grunt – cały czas jeździ tu ciężki sprzęt. Myślę, że miejsca też Wam starczy, jak patrzyliśmy na gabaryty Waszego dźwigu. Jak już wniesiecie jednostkę na dach, to tam ją odepniemy i odbierzemy. Damy Wam też znać, gdzie dokładnie ją położyć.

Dźwig, wynajem, Kraków

Po tych instrukcjach wybieramy miejsce, w którym przygotowujemy dźwig do pracy. Jak zawsze pod hak podpinane są zawiesia, do których to z kolei montowana jest jednostka klimatyzacyjna. Sprawnie, bezpiecznie i już możemy transportować ten element na dach!

U góry czeka na nas ekipa. Instruuje nas za pomocą krótkofalówek i nakierowuje, gdzie dokładanie mamy umieścić przenoszą jednostkę. Jak sami stwierdzają, wykonujemy zadanie na medal! Element klimatyzacji znajduje się już w pożądanym miejscu. Możemy wracać hakiem dźwigu na ziemię.

Na Twojej drodze stanął klimatyzator i z pewnością nie chcesz go wnosić na plecach? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Załatwimy to za Ciebie! 🙂

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl