fbpx

Kiedy wynajem podnośnika do serwisu klimatyzacji się opłaca?

Montaż klimatyzacji z podnośnika
  • Dodano: 29.06.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Firmy zajmujące się klimatyzacją zalecają, aby jej serwis był wykonany 2 razy w roku. Dzięki temu możemy m.in. przedłużyć żywotność sprzętu. Co zrobić, aby ten proces przebiegł sprawnie? Czy usługi podnośnikiem koszowym mogą przyspieszyć takie realizacje? Przeczytaj.

Serwis klimatyzacji na wysokości – jak się tam dostać?

Jeśli jednostki klimatyzacyjne znajdują się nisko i jest do nich dostęp z ziemi, to ich serwis można wykonać bez większego wyzwania. Inaczej sprawa ma się, gdy umiejscowione są na wysokości, a dostanie do nich, jest utrudnione (np. brak możliwości sięgnięcia z poziomu dachu). Wtedy należy zaopatrzyć się w sprzęt, który Ci to ułatwi. Do wyboru są 2 opcje: rusztowanie lub usługi zwyżką.

Podnośnik czy rusztowanie – co się bardziej opłaca?

Która z tych opcji jest lepsza, jeśli chcesz wykonać serwis klimatyzacji? To wszystko zależy od budżetu, potrzeb oraz oczekiwań. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na:

  • Przewidziany czas na wykonanie realizacji

W przypadku rusztowania potrzebne jest więcej czasu (kilka godzin) – musi zostać ono rozłożone, sprawdzone i zatwierdzone przez uprawnioną osobę, jeszcze przed rozpoczęciem realizacji. W przypadku usługi podnośnikiem koszowym cała praca związana z rozstawieniem sprzętu spoczywa na operatorze. Czynność ta zajmuje mu kilka minut i zwyżka na samochodzie jest gotowa do wykonania zlecenia. Dzięki temu możemy szybciej przejść do realizacji.

  • Koszty

Wypożyczenie rusztowania okazuje się tańszą opcją, niż wynajem podnośnika koszowego biorąc pod uwagę samą cenę takiej usługę. Warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że używając rusztowania do serwisu klimatyzacji, wykonanie tej czynności może nam zająć nawet cały dzień (rozłożenie rusztowania + odebranie konstrukcji przez osobę uprawnioną + prace). W przypadku usługi zwyżką na samochodzie, realizacje wykonamy szybciej i będziemy mogli obsłużyć więcej Klientów w ciągu 8 godzin pracy pracowników.

  • Mobilność sprzętu

W przypadku rusztowania trzeba pamiętać o jego idealnym rozłożeniu. Jeśli będzie ono przesunięte nawet o 1-2 metry od miejsca prac, jego szybkie przestawienie może okazać się wyzwaniem. W końcu trzeba najpierw złożyć rusztowanie, a potem ponownie rozłożyć je kilka metrów dalej. W przypadku podnośnika koszowego jesteśmy w stanie dotrzeć w każde miejsce z pomocą mobilnego ramienia. Często nawet z jednego rozstawienia zwyżki – o ile posiada duży wychył boczny.

Podsumowując dla firm, które mogą sobie pozwolić na obsługę 1-2 Klientów w przeciągu dnia, lepszą opcją może okazać się rusztowanie. W przypadku, gdy zależy nam jednak na czasie i chcemy wykonać prace na większej ilości zleceń, bardziej opłacalne będzie wynajęcie podnośnika.

Serwis 45 klimatyzatorów w jeden dzień – usługa podnośnikiem koszowym

To zlecenie zapowiadało się na prawdziwe wyzwanie. Klient jeszcze przed pojawieniem się zwyżki na realizacji poinformował nas, że mają do wykonania serwis aż 45 klimatyzatorów na jednym z krakowskich biurowców. Ciężko było sobie nam to wyobrazić, ale gdy nasz operator Krzysztof wysłał zdjęcie z realizacji, zobaczyliśmy, jak to wygląda.

Montaż klimatyzacji z podnośnika

Klient zaznaczył, że serwis klimatyzacji na tym budynku chciałby zakończyć w jeden dzień. Dlatego zdecydował się na wynajem podnośnika koszowego. Jednak przy takiej ilości, może być różnie. Czy uda się nam pomóc w zakończeniu tego zlecenia w założonym czasie?

Zlecenie czas start… czy podnośnik usprawni serwis klimatyzacji?

Po pojawieniu się na realizacji nasz operator Krzysztof sprawnie rozstawia podnośnik. Ekipa, która będzie wykonywać prace, jest już przygotowana i zmotywowana do pracy.

– Planujemy zrobić to w jeden dzień. O ile wszystko z jednostkami klimatyzacyjnymi będzie ok, to powinno się nam udać. Jesteśmy dobrej myśli.

Ekipa wchodzi do kosza. Możemy ruszać z wysięgnikiem naszej zwyżki na samochodzie! Zaczynamy od przedniej ściany. Potem będziemy stopniowo przechodzić w prawo. Następnie Ekipa wykona serwis na niższej elewacji po lewej. A na zakończenie będziemy pracować w przesmyku, tuż nad niskim budynkiem.

Montaż klimatyzacji z podnośnika

Prace idą bardzo płynnie. Przechodzimy od jednego do drugiego klimatyzatora. Ekipa kontroluje jego sprawność pod względem technicznym. Tak, by w przyszłości uniknąć sytuacji, w której mógłby nastąpić wyciek freonu. Przy 15 klimatyzatorze ramię naszego podnośnika koszowego pozostaje na dłużej. Jak się okazuje, Ekipa znalazła tam drobną usterkę.

– Mamy tutaj poluzowaną obudowę. Musimy ją dokręcić, żeby w przypadku wiatru pozostała na miejscu. Damy Panu sygnał, kiedy możemy ruszać dalej – słyszymy przez krótkofalówkę.

Montaż klimatyzacji z podnośnika

Tak jak powiedzieli, tak też zrobili. Po chwili ruszamy dalej. Kolejny serwis klimatyzacji przebiega bardzo sprawnie. Tylko w 3 miejscach potrzebny jest jeszcze dodatkowy czas. Zlecenie udaje się zakończyć w ciągu jednego dnia. Możemy potwierdzić sukces tej realizacji!

Zajmujesz się serwisem klimatyzacji? Używasz do swoich realizacji podnośników koszowych? Chętnie wesprzemy Cię naszym sprzętem i wykonamy usługi zwyżką. Zadzwoń pod numer +48 502 602 577 – pomożemy w doborze najlepszej podnośnika na samochodzie do Twoich prac.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl