fbpx

Jak stworzyć sztuczny śnieg na planie filmowym?

podnosnik na plan filmowy
  • Dodano: 19.11.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Często na planach filmowych potrzebne są efekty specjalne imitujące różne zjawiska pogodowe. Wytworzenie sztucznej zimy, nawet w środku lata, może być koniecznością. Jak przygotować się do tworzenia mroźnej scenerii oraz dlaczego warto użyć w tym celu podnośnika? Przeczytaj!

Sztuczny śnieg

Na samym początku planowania, musisz wybrać rodzaj tworzywa, z jakiego będzie powstawał Twój śnieg. Od tego zależy rodzaj maszyny potrzebnej do jego wytworzenia. Na rynku istnieje wiele rodzajów sztucznego śniegu, o różnych właściwościach.

Sztuczny śnieg dzieli się na kilka głównych rodzajów:

  • papierowy – można wyróżnić śnieg celulozowy niepalny (służy do dekoracji wewnątrz obiektów) lub ekologiczny (idealny do użycia na zewnątrz, jest bezpieczny dla środowiska). Używany do tworzenia efektu leżącego lub padającego;
  • puder celulozowy – jest to wersja ekologiczna i bardzo łatwa do usunięcia, używana zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Może wyglądać jak cienka warstwa śniegu lub szronu;
  • pianowy – jest wykorzystywany jako tło planu, zamiast w miejscu, gdzie bezpośrednio odbywa się akcja, jako śnieg leżący lub padający. Nie nadaje się do scen w przybliżeniu;
  • plastikowy – idealny do dekoracji oraz efektu opadających płatków.

Maszyna potrzebna do wytworzenia sztucznej zimy jest zależna rodzaju tworzywa białego puchu. Po dokonaniu wyboru możesz kupić lub wynająć odpowiednią wytwornicę czy wyrzutnię śniegu.

Dlaczego z podnośnika?

Masz już wybrany rodzaj sztucznego śniegu i urządzenie potrzebne do jego rozprowadzenia? Teraz musisz się zastanowić, jak go umieścić na swoim planie filmowym. Naśnieżenie elementów scenografii znajdujących się nisko jest proste. Jak rozwiązać naśnieżenie fragmentów na wysokości lub nagrywanie scen z padającym z nieba śniegiem? Odpowiedzią jest wynajem zwyżki na samochodzie!

Użycie podnośnika do wytwarzania sztucznego śniegu ma kilka istotnych zalet:

podnosnik na plan filmowy

  • dostęp do zasilania w koszu – niektóre podnośniki mają możliwość bezpośredniego podpięcia do zasilania w koszu. Dzięki temu dodatkowe przewody są zbędne;
  • możliwość naśnieżania na różnych wysokościach – nasza najwyższa zwyżka może sięgnąć na 45 m;
  • mobilność – przy użyciu podnośnika można łatwo zmienić miejsce pracy. Dodatkowo, łamane ramię zwyżki pozwala dostać się nawet w trudno dostępne miejsca.

Udało Ci się znaleźć odpowiednią wytwornicę śniegu i potrzebujesz umieścić ją na wysokości? Zadzwoń pod numer 502 602 577, a przedstawimy Ci ofertę na wynajem zwyżki samochodowej na Twój plan filmowy!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl