fbpx

Zwyżka na pomoc żurawiom wieżowym!

Zwyzka do serwisu zurawi wiezowych
  • Dodano: 25.02.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Podnośniki koszowe i dźwigi samojezdne często są uzupełnieniem dla żurawi wieżowych. Kiedy potrzebują naszego wsparcia?

Jak pomagamy żurawiom wieżowym?

Stacjonarne dźwigi wieżowe, choć wykonują podobną pracę, różnią się od naszych maszyn (kołowych) pod wieloma względami. Co je charakteryzuje?

  • Nie są mobilne. Trzeba dokładnie przemyśleć, gdzie powinien stanąć żuraw, aby na każdym etapie budowy był pomocny.
  • Mają mniejszy udźwig.
  • Proces ich montażu jest długi i skomplikowany. Maszyny kołowe (jak np. podnośniki koszowe czy żurawie samojezdne) są gotowe do pracy w ciągu kilku minut.

Mimo to na placu budowy często się uzupełniają. Kiedy i jak możemy wspomóc żurawie wieżowe?

  • W przypadku, kiedy ich zasięg nie wystarcza do wykonania pracy. Wówczas wykorzystywany jest nasz dźwig.
  • Podczas awarii. Wtedy do akcji wkraczają podnośniki koszowe, z których prace serwisowe wykonane są bezpiecznie.

Potrzebne wsparcie!

W piątek odbieramy telefon od Pana Piotra – właściciela zaprzyjaźnionej firmy zajmującej się wynajmem żurawi wieżowych.

– Cześć Karol! Potrzebuję Twojej pomocy przy naprawie jednego z moich żurawi. Jest rozłożony na placu budowy, ale spokojnie wjedziesz tam każdym podnośnikiem, bo częściowo pozostała betonowa droga. Muszę dostać się na około 40 m. Możesz stanąć bezpośrednio pod dźwigiem. Masz coś wolnego na jutro?

Otwieramy kalendarz i sprawdzamy grafik na sobotę. Mamy już kilka potwierdzonych zleceń, ale dotyczą głównie dźwigu. Do wykonania tej pracy wykorzystamy podnośnik koszowy H-45. Zapisujemy wszystkie szczegóły i potwierdzamy zamówienie maszyny.

Jak wygląda naprawa żurawia wieżowego w praktyce?

W sobotę pojawiamy się w umówionym miejscu o 9:00. Czeka już na nas ekipa Pana Piotra. Ich zadaniem jest naprawa napędu wodzaka, czyli urządzenia służącego do przemieszczania przedmiotów.

W pierwszej kolejności przygotowujemy miejsce pracy. Docelowo w koszu ma być dwóch pracowników i potrzebne do wykonania zlecenia narzędzia. Aby maksymalnie ułatwić pracę, proponujemy rozłożenie kosza zwyżki. Jego szerokość zwiększa się wówczas z 2,47 m do 3,88 m.

Teraz możemy ruszać w górę! Windujemy pracowników na 40 m. Tam zaczynają prace serwisowe. Dzięki temu, że stoimy bezpośrednio pod miejscem awarii, jesteśmy w stanie precyzyjnie przybliżyć pracowników do celu.

Po zakończeniu prac ekipa Pana Piotra wykonuje test – wszystko działa! Możemy złożyć zwyżkę i ruszać na bazę. Całe zlecenie zajmuje nam około 2 godzin.

Zwyzka do serwisu zurawi wiezowych

Zajmujesz się wynajmem żurawi wieżowych? Masz do wykonania naprawę bądź serwis na wysokościach? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577 i zapoznaj się z naszą ofertą! Dobierzemy odpowiednią zwyżkę i pomożemy Ci bezpiecznie wykonać pracę.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl