Zwyżka do przenoszenia stelaży pod szyld reklamowy | EHC Kraków

Zwyzka do przenoszenia stelazy pod szyld reklamowy
  • Dodano: 17.09.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Z branżą reklamową mamy okazję współpracować regularnie. W zależności od potrzeb wykorzystujemy zarówno dostęp linowy (prace alpinistyczne), podnośniki koszowe, jak i dźwigi. Tym razem zlecenie wykonaliśmy za pomocą najwyższej zwyżki H–45. Czemu okazała się najlepszym rozwiązaniem?

Jak wspieramy branżę reklamową?

Nasze zadania opierają się głównie o prace przeładunkowe i montażowe:

  • żuraw samochodowy przydatny jest przede wszystkim wtedy, kiedy konieczne jest przeniesienie ciężkich elementów, np. postawienie gotowej reklamy w formie wielkoformatowego billboardu;
  • podnośnik koszowy wykorzystywany jest do montażu m.in. liter przestrzennych, kasetonów, folii okiennych, bannerów, siatek mesh czy cityscrollów. Dzięki niemu zlecenia przebiegają przede wszystkim bezpiecznie, ponieważ pracownicy znajdują się w obudowanym koszu.

Stelaże na dach 8-piętrowego budynku

Jest piątek, godzina 14:00. Wielkimi krokami nadchodzi weekend. Tymczasem w biurze rozbrzmiewa sygnał telefonu – dzwoni Pani Aneta, jedna z naszych stałych Klientek.

Dzień dobry! Mam do zamontowania stelaże pod reklamę, a dokładniej litery przestrzenne, które trzeba przenieść na dach 8-piętrowego budynku. Ich wysokość to około 2–3 m, natomiast waga nie przekracza 100 kg. Czy możemy to zrobić z podnośnika koszowego? Może lepiej wynająć dźwig?

Analizujemy wszystkie dane, które uzyskaliśmy od naszej Klientki i dobieramy odpowiednią maszynę, zapewniając, że jest to jak najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Jaki jest nasz wybór?

Zwyżka H – 45 i jej atestowany punkt dźwigowy

W przepisach dotyczących obsługi podnośników zabrania się transportu z ich użyciem jakichkolwiek materiałów. Wyjątkiem jest zwyżka H – 45, która posiada atestowany punkt dźwigowy. Umożliwia to przeniesienie elementów, które nie przekraczają wagi 300 kg. Jest to dobra alternatywa dla dźwigu, który waży więcej i zajmuje więcej miejsca. Tym bardziej, gdy elementy posiadają niewielkie gabaryty.

Start w górę!

Na miejscu czeka już na nas grupa monterów, którzy będą zajmować się pracami na dachu. Zlecenie zaczynamy od odpowiedniego ustawienia podnośnika i wygrodzenia terenu prac. Następnie wykonujemy mocowanie lin od stelaży do haka. Upewniamy się, że wszystko jest w porządku i startujemy w górę!

Mamy do przeniesienia łącznie 9 elementów. Operator podnośnika musi zachować szczególną ostrożność ze względu na wysokość. Jednak jego doświadczenie pozwala na sprawny i bezpieczny przebieg prac. Całość zajęła nam około 3 godzin łącznie z montażem.

Zwyzka do przenoszenia stelazy pod szyld reklamowy

Zwyzka do przenoszenia stelazy pod szyld reklamowy

Pracujesz w branży reklamowej i potrzebujesz wsparcia w pracach wysokościowych? Mamy wieloletnie doświadczenie i chętnie wspomożemy Twoje realizacje! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu pod numerem telefonu: +48 502 602 577.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl