fbpx

Z dźwigiem samojezdnym na wakacje!

wodowanie motorowki dzwigiem
  • Dodano: 30.07.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Wakacje ruszyły pełną parą. Jesteś już gotowy? Szykuj motorówkę lub łódkę i odpoczywaj! Ale zaraz… wodowanie okazuje się wyzwaniem? Sprawdź już teraz, jak sobie z nim radzić i dlaczego przyda Ci się do tego dźwig samojezdny.

Dźwig i przygotowania do wakacji – czy to na pewno się ze sobą łączy?

Żurawie często wykorzystywane są na stoczniach w celu wodowania statków. Jest to świetnym rozwiązaniem, ponieważ zadania, takie jak to, potrafią być dużym wyzwaniem. Idąc tym tropem, jeżeli jesteś posiadaczem motorówki lub wyjątkowo ciężkiej łódki, możesz umieścić je na wodzie z pomocą dźwigu.

Czy takie rozwiązanie ma jakieś zalety?

  • Bezpieczeństwo – na urlopie także trzeba o nie dbać. Dzięki temu będzie on przebiegał w dobrej atmosferze. Dźwig szybko i sprawnie uwinie się z wodowaniem Twojej motorówki. Dodatkowo, robiąc to w ten sposób, nie uszkodzisz jej.
  • Wygoda – wakacje to czas wypoczynku. Zadbaj o to, aby nie musieć dźwigać zbyt dużo na swoich barkach. Nasz dźwig Ci w tym pomoże!
  • Szybkość – wodowanie łódki lub motorówki z pomocą żurawia jest o wiele szybsze niż spychanie jej do wody!

Na urlop z dźwigiem!

Im bliżej do wakacyjnych miesięcy, tym częściej dostajemy zlecenia tego typu. Tak było i tym razem. We wtorek rano odbieramy telefon od Pana Ryśka. Jest właścicielem kilku nieruchomości w Krakowie, a prywatnie miłośnikiem pływania motorówką oraz skuterem wodnym.

– Dzień dobry Karolu! Wybieram się w końcu na wyczekany urlop, ale zanim to zrobię, będę potrzebował Twojej pomocy. Mam do wodowania dwa skutery wodne, chciałbym się z tym uporać do piątku. Czy któryś z Twoich dźwigów jest dostępny?

Nasz ekspert zagląda w kalendarz. Jest wolny termin, ale zanim poinformuje o tym Klienta, musi zapytać o kilka istotnych szczegółów.

  • Waga skutera wodnego – maszyny takie jak ta potrafią ważyć nawet do 400 kg! Na szczęście dźwig, którym dysponujemy, jest w stanie przenieść ładunek o wadze do 50 t, więc to zlecenie nie jest mu straszne.
  • Miejsce wykonywania prac – dzięki temu nasz operator będzie mógł lepiej przygotować się do pracy poprzez wcześniejszą wizję lokalną. Poza tym musimy mieć pewność, że nasza maszyna jest w stanie bez przeszkód dojechać tam i wykonać zlecenie.
  • Przewidywany czas przeznaczony na to zadanie – informuj o tym, a na pewno dobierzemy najdogodniejszy termin! Znając dokładne godziny, jakie będziemy musieli spędzić na miejscu zlecenia, możemy idealnie wpasować je w kalendarz.

Ekspert zadowolony z uzyskanych informacji informuje Pana Ryśka o przyjęciu zlecenia.

– Chętnie pomożemy! Nasz dźwig do wodowania Pana motorówki będzie na miejscu w czwartek o 7:00.

wodowanie skutera wodnego

Wszystko wiadomo? A więc do dzieła!

W umówionym terminie żuraw samojezdny pojawia się na miejscu zlecenia. Klient i jego skutery już na nas czekają.

– Jak zwykle punktualnie! Zabierajmy się do pracy.

Operator szuka najlepszego miejsca do rozłożenia maszyny. Stabilne podłoże jest ważne, ponieważ dźwig waży aż 40 t i istnieje ryzyko, że zakopie się w piasku. Po znalezieniu położenia dla maszyny nasz pracownik zaczyna ją rozkładać. Zaczyna od podpór, a następnie ładunek zostaje odpowiednio zabezpieczony oraz przypięty do zawiesi. Operator ostrożnie podnosi z brzegu, a następnie opuszcza skutery na wodę. Praca nie trwa długo, po godzinie wszystko jest już zrobione. Pan Rysiek nie kryje zadowolenia.

– Wielkie dzięki. Teraz jestem w pełni gotowy na urlop. Wasz dźwig do tego wodowania spisał się na medal.

Lubimy takie oryginalne wyzwania! Masz może skuter wodny, łódkę lub motorówkę? Chętnie pomożemy Ci z wodowaniem! Zadzwoń +48 502 602 577.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl