fbpx

Wywieszenie reklamy na balkonie – czy to zgodne z prawem?

reklama na balkonie
 • Dodano: 13.10.2020

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Czy na balkonie można umieścić reklamę? Czy potrzebne są na to jakieś zgody? Dowiedz się także, w jaki sposób poradzić sobie z montażem baneru na wysokości. Czy z pomocą podnośnika koszowego będzie to łatwe zadanie? Przeczytaj!

Czy można wywiesić baner na balkonie?

Z reklamami wywieszonymi na balkonach można się spotkać w blokach lub kamienicach. Jak wygląda ta kwestia od strony prawnej?

Aby ustalić, czy można założyć baner reklamowy na balkonie, najlepiej przeczytać statut bądź regulamin wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Bardzo często w takich dokumentach zaznaczony jest punkt, w którym zakazuje się takiego działania. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja sprzedaży lokalu. Wtedy jest możliwość wywieszenia baneru na balkonie przez biuro nieruchomości.

Każda sytuacja jest inna. W związku z tym postępowanie zależy od wielu czynników, m.in. od miejsca zamontowania reklamy, regulaminu wspólnoty i prawa miejscowego (tutaj należy przeanalizować ustawę krajobrazową i jej ustalenia). Zasadniczo, jeśli reklama zostanie umieszczona na częściach należących do lokalu (np. okna, balustrada), można obejść się bez zgody spółdzielni. Trzeba jednak najpierw sprawdzić regulamin.

reklama na balkonie

Należy również wziąć pod uwagę taką możliwość, że inni mieszkańcy bloku złożą protest przeciwko wywieszonej reklamie, ponieważ uznają, że szpeci ona budynek. W przypadku budynku wpisanego do rejestru zabytków zgodę musi wydać konserwator.

Jak poradzić sobie z zamontowaniem reklamy na balkonie?         

Na Twoim balkonie ma zawisnąć baner. Jak zabrać się za jego montaż? Do wyboru masz dwie opcje:

 1. Wynajęcie ekipy, która wykona to za Ciebie.
 2. Samodzielne wykonanie prac.

W każdej z dwóch powyższych propozycji, o ile mieszkasz na wysokim piętrze, koniecznie jest wynajęcie sprzętu do prac na wysokości. Pomocny w tej kwestii może okazać się podnośnik koszowy.

Jak wygląda montaż reklamy na balkonie z wykorzystaniem zwyżki?

 1. Pierwszym etapem jest odpowiednie ustawienie maszynyn, zabezpieczenie miejsca prac i rozłożenie podnośnika.
 2. Następnie do kosza wchodzi osoba, która będzie zajmować się montażem. Jest ona wyposażona w odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Do wnętrza kosza zabiera ze sobą baner i za pomocą lonży od uprzęży asekuracyjnej przypina się do punktu kotwiącego.
 3. Operator podnosi ramię podnośnika na odpowiednią wysokość.
 4. Fachowiec zajmuje się montażem reklamy. Istotne jest sprawdzenie jej przymocowania, tak by uniknąć sytuacji, w której może zostać zerwana.
 5. Kiedy wszystko jest już gotowe, kosz zostaje opuszczony na ziemię.

Prace na wysokości to często skomplikowane zadania. Podnośniki koszowe są maszynami, które je ułatwiają. Jakie są podstawowe zalety wykorzystania podnośnika koszowego do montażu baneru na balkonie?

 • Bezpieczeństwo – montaż reklamy wykonywany jest z obudowanego kosza. Pracownik może także się przypiąć do punktu asekuracyjnego.
 • Mobilność – maszyna jest w stanie szybko zmienić swoje położenie w razie konieczności. Jeśli są to mniejsze odległości, wystarcza manewr koszem.
 • Wygoda pracy – w koszu zmieszczą się wszystkie potrzebne narzędzia i materiały.
 • Dostanie się na odpowiednią wysokość – zależnie od tego, na którym piętrze ma zostać zamontowana reklama, można dobrać odpowiednią wysokość podnośnika.

Podnośnikiem jesteś w stanie dostać się w prawie każde miejsce. Dlatego są one obecnie coraz częściej stosowane w przypadkach montażu różnorakich reklam.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zawieszeniu baneru na balkonie, zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Z chęcią przedstawimy Ci naszą ofertę oraz bezpłatnie wycenimy usługę.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl