fbpx

Wymiana żarówek na wysokości

Podnośnik do wymiany żarówek w Krakowie
  • Dodano: 21.10.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Gdy spacerujemy ulicami po zmierzchu, przeważnie pada na nas światło latarni. Zastanawiałeś się nad tym, jak wykonuje się ich konserwacje? Żarówki są często wymieniane z naszych podnośników koszowych. Jak to wygląda?

Wymiana żarówek – żaden problem! Ale jak się do nich dostać?

Praca na wysokości może stanowić całkiem spore wyzwanie. W praktyce można się tam dostać na dwa sposoby: przy pomocy rusztowania lub zwyżki. Praca z drabiny zgodnie z BHP jest zabroniona. A jeśli zależy nam na czasie, pozostaje tylko jedno rozwiązanie: podnośnik koszowy, który zaoszczędzi czas pracy, ponieważ szybko się rozkłada.

Na co zwracać uwagę przy wynajmie podnośnika do wymiany oświetlenia?

Czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest kilka. Jednak 2 najważniejsze z nich to:

1. Rodzaj powierzchni, na jakiej będzie stać zwyżka samochodowa

Wysięgniki koszowe mają różny ciężar. Dlatego ważne jest, by sprawdzić przewidziany maksymalny nacisk na podłoże, na którym będziemy pracować zwyżką. Przecież chcemy uniknąć sytuacji, gdzie przez wynajętą maszynę zostanie uszkodzony np. chodnik.

2. Wysokość, na jaką chcemy sięgnąć i odległość od miejsca zlecenia

Im wyżej chcemy się dostać, tym wyższego podnośnika będziemy potrzebować. Należy tutaj pamiętać o jeszcze jednej zależności: im dalej od miejsca zlecenia stanie zwyżka, tym mniejszy wysięg w górę osiągnie. Ramię będzie potrzebować więcej miejsca, by sięgnąć wyżej.

Parametry naszych podnośników samochodowych:

Parametry poszczególnych zwyżek koszowych z naszej oferty można znaleźć pod linkami:

  1. Podnośnik koszowy samojezdny H – 22 m
  2. Podnośnik koszowy samojezdny H – 27 m
  3. Podnośnik koszowy samojezdny H – 30 m
  4. Podnośnik koszowy samojezdny H – 45 m
  5. Podnośnik koszowy samojezdny H – 70 m

Elektryk na wysokości, czyli nasza ostatnia realizacja przy wymianie oświetlenia

Do tej realizacji zamówienie zostało złożone z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Klient w pierwszej kolejności ustalał z nami ciężar zwyżki – praca miała odbywać się na kostce z ograniczonym tonażem na wjazd. Po wstępnych rozmowach zdecydował się na wynajem podnośnika koszowego H – 22 m, właśnie ze względu na stosunkowo mały ciężar maszyny – tylko 3,5 tony.

Nadchodzi dzień realizacji. Na miejscu zlecenia stawiamy się punkt 7:00. Sprawnie rozkładamy podpory podnośnika i ustawiamy się w dogodnym miejscu. Elektryk szybko pojawia się w koszu naszej zwyżki. Windujemy go do góry.

Podnośnik do wymiany żarówek w Krakowie

Klient zdecydował, że będzie sam sterował wysięgnikiem, aby mieć większą kontrolę nad tym, jak blisko lamp się znajduje. Robi to dzięki panelowi do sterowania koszem umieszczonym w jego wnętrzu. Przy jednej latarni musi wymienić 4 żarówki. Łącznie chce obsłużyć 6 takich obiektów.

Praca przebiega sprawnie i bezpiecznie. Szybkie rozkładanie podnośnika skraca czas przestawiania sprzętu. Cała realizacja zostaje zakończona w 5 godzin.

Czeka Cię wymiana żarówki na wysokości? Chcesz dobrać do tego odpowiedni sprzęt i rozważasz wynajem podnośnika koszowego? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577 Chętnie podpowiemy Ci, co zrobić.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl