fbpx

Wymiana starych rynien z podnośnika koszowego

zwyżka 30m wynajem
 • Dodano: 19.10.2021

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Podczas ulewnego deszczu wreszcie dochodzisz do swojego domu. Nagle spostrzegasz, że rura spustowa przecieka, a z rynny rozpryskuje woda. Już wiesz, że kolejne próby napraw są zbędne. Czas zdecydować się na wymianę systemu odwodnienia dachu. Podnośnik koszowy idealnie sprawdza się w tej sytuacji.

Główne przyczyny wymiany starych rynien

Proces starzenia to jeden z najczęstszych powodów wymiany systemu rynnowego. Tutaj materiał jest rzeczą drugorzędną. Wiadomo, że prędzej czy później na każdy z nich przyjdzie czas. Jakie są inne powody, dla których rezygnujemy z napraw na rzecz wymiany starych rynien?

 • Brak prowadzonych konserwacji i przeglądów.
 • Nagromadzenie się i brak interwencji w przypadku małych uszkodzeń mechanicznych.
 • Utrata drożności na skutek zalegających gałęzi, liści, piasku czy ptasich odchodów, która zimą prowadzi do zamarzania uwięzionej wody wypełniającej wnętrze rynny i rur spustowych.
 • Rdza

Zazwyczaj drobne uszczerbki czy uszkodzenia możemy zreperować własnoręcznie. W takich sytuacjach wynajem podnośnika koszowego pozwoli Ci na dokładne przepatrzenie ciągłości orynnowania i przeprowadzenia małych napraw szybko, komfortowo i bezpiecznie. Jednak, jeżeli okaże się, że występuje sporo poważnych wad, a system odprowadzania wody jest silnie skorodowany i stary – wymiana rynny może okazać się jedyną możliwością.

Wymiana rynny – jaką rolę odgrywa tu podnośnik koszowy?

Tak naprawdę to sprawdza się on na wszystkich etapach wykonywania tej pracy. Od demontażu starych rynien, aż po przegląd potwierdzający poprawnie zrealizowaną wymianę. Olbrzymim atutem zwyżki jest szybki transfer pracowników i narzędzi: góra – dół i lewo – prawo. Co przy tym działaniu na wysokości powtarzać się będzie wielokrotnie.

zwyżka 30m wynajem

Na co jeszcze pozwala wysięgnik koszowy przy wymianie orynnowania?

 • Na platformie roboczej znajduje się gniazdko, do którego można podpiąć urządzenia elektryczne i mieć je pod ręką (np. podczas wykręcania lub cięcia uchwytów stalowych prostych lub skręconych).
 • Duża powierzchnia kosza, daje możliwość umieszczania we wnętrzu demontowanych elementów w zakresie jego możliwości udźwigowych.
 • Jeżeli istnieje potrzeba wymiany wszystkich haków montażowych, wysięg boczny zwyżki (umożliwiający poruszanie się na boki) pozwoli na usunięcie starych i zamontowanie nowych, na całej ścianie budynku. Co ważne, bez potrzeby przestawiania maszyny.
 • Na etapie mocowania nowej rynny, przestrzeń na platformie roboczej zwyżki daje sposobność wykonania ewentualnych przycięć. Tak, aby każdy element pasował idealnie.
 • Dzięki możliwości ustawienia obudowanej platformy (opcja sterowania koszem z jego wnętrza) dokładnie tam, gdzie akurat ma miejsce montaż, może on przebiegać bardzo dokładnie i komfortowo.

Miała być wymiana uszczelek w rynnach a skończyło się na wymianie całego systemu orynnowania

Przed godziną 7:00 operator Krzysztof i zwyżka 30m pojawiają się na zleceniu. Temat ma być szybki, maksymalnie 3–godzinny. Mają wspomóc Ekipę, która przeprowadzać będzie wymianę uszczelek w rynnach jednego z bloków mieszkalnych. Bez zbędnego gadania, po rozstawieniu podnośnika Pracownicy wchodzą do wnętrza kosza. Będą sami nim sterować.

Wznoszą się na wysokość podbitki dachowej i przechodzą do działania. Zaczynają się przemieszczać wzdłuż rynny. Po chwili jednak zjeżdżają z powrotem na dół.

Się porobiło. Na nic nam wymiana tych uszczelek. Rynna najprawdopodobniej polegnie w trakcie zapowiadanych od jutra ulew. I tak mieliśmy zająć się ich wymianą jeszcze przed zimą. Mamy już zakupione nowe materiały. Czekają w piwnicy. Pytanie tylko do pana, czy możemy korzystać ze zwyżki koszowej przez cały dzień? Tyle nam pewnie zejdzie z wymianą starych rynien.

Krzysztof dzwoni do dyspozytora zapytać, czy istnieje taka możliwość. Okazuje się, że tak. Operator może przekazać dobre wieści.

Fachowcy przenoszą elementy potrzebne do montażu, układają je na trawniku pod blokiem i sprawdzają, czy mają wszystko. Teraz mogą zabierać się za demontaż starych rynien. Wchodzą do kosza zwyżki 30m i podjeżdżają nim do najwyższych partii systemu orynnowania. To tu zaczynają i stopniowo kierują się najpierw wzdłuż podbitki dachowej, a następnie ku dołowi. Usunięte elementy umieszczają w koszu, po czym przesuwają się dalej. Tak oto w jego wnętrzu lądują narożniki, rynny, kolano, rury spustowe i obejmy.

Idzie im to bardzo sprawnie, szczególnie że haki pozostają te same. Są w dobrym stanie i z pewnością jeszcze posłużą. Po 3 godzinach system orynnowania zostaje zdemontowany. Teraz czas na montaż.

zwyżka 30m wynajem

Tym razem zaczynają od dołu i kierują się w górę, składając w pierwszej kolejności rury spustowe. Wkładają jeden element w drugi poprzez złączki. Na łączeniu umieszczają obejmę, po czym przesuwają się dalej. Teraz czas na rynny. Po trochę ponad 4 godzinach całość konstrukcji jest gotowa. Jeszcze tylko siatki zabezpieczające przed wpadaniem liści, gałęzi czy innych zanieczyszczeń do wnętrza instalacji i skończone.

Pozostało wlanie wody do rynny i upewnienie się, że nowy system działa szczelnie, tak, jak należy. Wszystko gra. Dobra robota. Zwyżka 30m stanęła na wysokości zadania. A budynek jest gotowy na zapowiadane ulewy.

Chcesz przeprowadzić kontrolę stanu orynnowania? A może musisz wymienić całość instalacji na nową? Nasza zwyżka 30m i inne, są do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 502 602 577.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl