fbpx

Wycinka drzew trudnych – czyli jakich?

Wycinka drzew z podnośnika koszowego
  • Dodano: 17.07.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Wycinką drzew zajmujemy się od początku istnienia firmy. Zaczynaliśmy od małych roślin, by w końcu wyspecjalizować się w wycince drzew trudnych. Co to oznacza? Czym taka wycinka różni się od innych?

Drzewa trudne – czyli jakie?

Drzewo to drzewo. Jeśli sądzimy, że to żadna filozofia, aby je wyciąć, takie myślenie może okazać się zgubne. Szczególnie jeśli musimy wyciąć drzewo, którego gałęzie bezpośrednio znajdują się np. na naszym dachu.

W wieloletniej działalności naszej firmy mieliśmy już okazję wycinać wiele drzew, które były usytuowane w ciężkich lub ciasnych miejscach. Do takich przykładów należą:

  • Drzewa na cmentarzach – podczas ich wycinki nie można uszkodzić nagrobków.
  • Drzewa poprzeplatane liniami wysokiego napięcia – trzeba zachować wtedy szczególną ostrożność, by nie uszkodzić przewodów.
  • Drzewa wyrastające z budynków – tak! Zdarzyło się nam wycinać drzewo, które wyrastało z garażu…
  • Drzewa zagrażające bezpieczeństwu – czyli takie, których nagłe złamanie mogłoby uszkodzić budynki lub spaść na przechodniów.
  • Drzewa już złamane i nietypowo podparte, tak zwane wiatrołomy.

Czym różni się wycinka drzew trudnych od innych?

Podstawowa różnica polega na doświadczeniu. Jeśli mamy do czynienia z różnymi rzeczami, które mogą się uszkodzić – np. dach budynku, nagrobki, bramy, ogrodzenia itd. – to musimy wiedzieć, jak wykonać wycinkę, by do tego nie doprowadzić.

Doświadczeni arboryści wiedzą, jak przewidzieć spadanie gałęzi, dodatkowo podczas wycinki zabezpieczają je liniami, aby mieć większą kontrolę ich upadku. Warto zwrócić też uwagę na to, że nie można porównywać ze sobą pracy na ziemi i pracy na wysokości. Niektórzy zaczynając pracę na wysokości, orientują się, że jednak wzbudza ona w nich strach, a jeszcze inni nie do końca radzą sobie z występującym czasem wiatrem czy chwilowymi zachwianiami równowagi.

Brama, dom i drewniany taras, czyli drzewo do wycięcia i jego przeszkody

W ostatnim czasie realizowaliśmy zlecenie wycinki drzewa dla jednego z klientów. Zdecydował się on na usługi naszej firmy, ponieważ drzewo znajdowało tuż obok jego domu. Niedoświadczona osoba mogłaby doprowadzić do uszkodzenia dachu, a nawet ścian domu, jeśli gałęzie spadłyby w nieodpowiedni sposób. Dodatkowo na ich drodze znajdowało się jeszcze ogrodzenie i brama wjazdowa.

Na miejscu zlecenia pojawiliśmy się z samego rana. Swoją pracę wsparliśmy podnośnikiem koszowym H – 27 m. Nasz arborysta stopniowo i ostrożnie usuwał każdą z gałęzi. Było to bardzo ważne, aby zachować bezpieczeństwo domu i ogrodzenia. Cała praca zajęła około 5 godzin. Drzewo zostało bezpiecznie usunięte, a podczas prac nic nie uległo uszkodzeniu.

Na Twojej drodze stanęło problematyczne drzewo? Dzwoń do nas śmiało. Pomożemy.

Wycinka drzew z podnośnika koszowego

Wycinka drzew z podnośnika koszowego

 

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl