fbpx

Kontrola stanu rynien ze zwyżki

wynajem podnosnika
  • Dodano: 25.06.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Czystość rynien ma bardzo duże znaczenie przy skutecznym odprowadzaniu wody z dachu. Częsta kontrola pozwoli zachować je w dobrym stanie na długi czas. Kiedy się za to zabrać? Czy podnośnik koszowy pomoże w tym przypadku?

Kontrola rynien – kiedy ją wykonać?

Aby rynny prawidłowo odprowadzały wodę, trzeba odpowiednio o nie zadbać. Przez zalegające w nich liście czy gałęzie mogą utracić swoją drożność, a nawet pęknąć pod dużym nagromadzonym ciężarem lub pokryć się rdzą, gdy zanieczyszczenia zaczną gnić.

Należy pamiętać, że im starszy jest system rynnowy, tym ryzyko wystąpienia usterek staje się większe. Z tego powodu przeprowadzane kontrole powinny być coraz dokładniejsze.

Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzanie kontroli raz lub, jeśli to możliwe, dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Umożliwi to szybką reakcję, w przypadku kiedy zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości. Istotny jest fakt, że zazwyczaj wiosną występuje dużo opadów deszczu. Dlatego tak ważny jest wtedy dobry stan systemu rynnowego.

Do wykonania przeglądu warto użyć podnośnik koszowy. Dlaczego?

  • To najbezpieczniejszy rodzaj pracy na wysokości. Pracuje się w obudowanym koszu i jest się przypiętym do punktu asekuracyjnego.
  • Praca przebiega szybko i sprawnie dzięki możliwości dostania się w wybrane miejsce na wysokości. Da się to wykonać dzięki mobilnemu ramieniu zwyżki.
  • Nawet, jeśli nie da się rozłożyć maszyny tuż przy miejscu prac – dzięki wychyłowi bocznemu ramienia istnieje możliwość dostania się w wybrany punkt.

Jak nasz podnośnik poradził sobie przy kontroli stanu rynien?

– Dzień dobry, potrzebuję przeprowadzić kontrolę stanu rynien w budynku. Chciałbym użyć do tego celu zwyżkę. Czy jesteście w stanie mi pomóc?

Jest wtorkowe popołudnie. Nasz ekspert rozmawia właśnie przez telefon z panem Krzysztofem, administratorem jednego z krakowskich osiedli.

Aby pomóc dobrać odpowiednią maszynę, potrzebujemy poznać szczegóły pracy. Są to między innymi: wybrana przez Klienta data i godzina, wysokość budynku, utrudnienia i możliwość ustawienia podnośnika blisko miejsca prac, a także przewidywany czas trwania zlecenia.

Kiedy uzyskujemy wszystkie potrzebne informacje, proponujemy wynajem podnośnika koszowego H-22 m. Wysokość ta będzie optymalna do tego zadania.

Ustalamy z panem Krzysztofem wynajem maszyny na następny czwartek od godziny 9:00.

W umówiony dzień przyjeżdżamy na miejsce prac. Zabezpieczamy je i rozkładamy zwyżkę. Pracownik naszego Klienta już jest gotowy do rozpoczęcia kontroli. Potrzebne narzędzia wkłada do kosza maszyny i przypina się do punktu asekuracyjnego. Możemy zaczynać – operator wznosi ramię podnośnika w górę.

Okazuje się, że był to dobry moment na przeprowadzenie kontroli systemu rynnowego. Po jesieni i zimie nazbierało się w nim wiele liści i gałęzi, które blokowały odpływ. Na koniec pracy została jeszcze sprawdzona szczelność rynien – wszystko jest w porządku.

Operator składa maszynę. Możemy jechać, aby pomóc kolejnemu Klientowi!

podnosnik koszowy krakow

Jeśli Ty również musisz przeprowadzić kontrolę stanu rynien, ale nie wiesz, od czego zacząć – zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Z chęcią przedstawimy naszą ofertę i pomożemy!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl