Wiosenne porządki z użyciem zwyżki | EHC Kraków

  • Dodano: 16.05.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Zima już za nami. Wiosna w pełni. Czas zadbać o swój dom i mieszkanie. Takie porządki najczęściej rozpoczynamy od mycia okien. A jak mycie okien na dużej wysokości i przestrzeni, to będzie do tego potrzebna zwyżka. Jak wyglądają takie realizacje?

Mycie okien na dużej przestrzeni – jak się za to zabrać?

Mycie okien z zewnątrz w całym budynku, możemy wykonać na kilka sposobów:

  • Z pomocą alpinistów.
  • Z wykorzystaniem rusztowania – sami lub z pomocą ekipy sprzątającej.
  • Z wykorzystaniem podnośnika koszowego H – 45 – podobnie jak w przypadku rusztowania, sami lub z pomocą ekipy sprzątającej.

Na co zwracać uwagę podczas mycia okien na wysokości?

To, który ze sposobów wybierzemy, zależy tylko od nas. Są jednak pewne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wykonywania tego rodzaju prac.

  1. Rodzaj stosowanych środków czystości

Nie każdy środek do mycia okien okaże się skuteczny. Jeśli chcemy mieć pięknie umytą przestrzeń, bez smug i z długotrwałym efektem, nie możemy myć jej najpopularniejszymi i najtańszymi środkami czystości dostępnymi w każdym markecie. O dobór odpowiedniej chemii warto zapytać ekspertów. A jeśli eksperci myją nasze okna, warto sprawdzić, czy często dokonują „poprawek”. Jeśli tak, może to być niestety zły znak.

  1. Bezpieczeństwo podczas prac

Bezpieczeństwo to podstawa, w końcu nie chcemy stracić zdrowia spadając z wysokości. W praktyce najbezpieczniejsza okazuje się praca przy wykorzystaniu zwyżki – pracujemy w obudowanym koszu z minimalnym ryzykiem wypadnięcia, gdzie dodatkowo jesteśmy przypięci szelkami zabezpieczającymi.

Nasza ostatnia realizacja związana z myciem okien na wysokości

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność współpracować z jedną z firm zajmującą się usługami sprzątającymi na wysokości. W celu umycia oszklonego budynku jednego z klientów wynajęli oni nasz podnośnik koszowy.

Na miejscu zlecenia pojawiliśmy się z samego rana. Nasz operator na samym początku znalazł dogodne miejsce do ustawienia się podnośnika koszowego – wbrew pozorom nie było to łatwe, ponieważ obok budynku znajdowało się niezwykle dużo zieleni, a chodnik nie był zbyt szeroki. Po szybkim rozłożeniu sprzętu – podpory naszego samochodu rozkładają się w ciągu kilku sekund – rozpoczęliśmy pracę.

Praca na wysokości przebiegła bardzo sprawnie. Pracownicy firmy sprzątającej czuli się w naszej zwyżce bezpiecznie, dzięki czemu mogli komfortowo wykonywać swoją pracę. Całe mycie zostało wykonane z jednego ustawienia podnośnika koszowego, co oczywiście zaoszczędziło mnóstwo czasu.

Ostatecznie klient był niezwykle zadowolony z końcowego efektu, a firma sprzątająca usatysfakcjonowana, że udało im się w takim tempie wykonać tę pracę. A jeśli zastawiasz się, jak wyglądała powierzchnia, która była myta, poniżej dodajemy kilka zdjęć.

Podnośniki koszowe do prac na wysokości

 

Podnośniki koszowe do prac na wysokości

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl