fbpx

Mycie szklanych elewacji z pomocą podnośnika koszowego

Elewacje szklane i ich mycie
  • Dodano: 04.08.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Szklane budynki to w ostatnim czasie absolutny hit w architekturze! Trudno się dziwić, wyglądają pięknie. Jednak dużym wyzwaniem jest dbanie o to, aby z zewnątrz zawsze były lśniące i czyste. Jak sobie z tym poradzić i dlaczego użyteczny będzie tutaj podnośnik koszowy? Dowiedz się!

Dlaczego szklane elewacje?

W ostatnim czasie powstało wiele innowacyjnych technik, dzięki którym szkłem mogą być obudowane całe budynki. Szklane elewacje mają wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim:

  • mają niepowtarzalny design – wyglądają po prostu pięknie! Budynki zyskują elegancki oraz bardzo nowoczesny wygląd.
  • są przyjazne dla środowiska – szyby przepuszczają światło słoneczne, dzięki temu dodatkowe oświetlenie jest mniej potrzebne. Poza tym możesz cieszyć oczy nie tylko promieniami słońca, ale także niezapomnianymi widokami.
  • charakteryzują się dużą wytrzymałością – szkło użyte do tego typu elewacji jest bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Zapewnia to dużą ochronę na przykład przed włamaniami.
  • wyróżniają się również bardzo dobrą termoizolacją – dzięki temu jesteś w stanie zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu domu w okresie jesienno-zimowym. Twój portfel na pewno Ci za to podziękuje!

Zawsze możesz sobie w ich odbiciu zrobić selfie z naszego podnośnika koszowego – naszym Klientom naprawdę się to zdarza!

Elewacja szklana i jej mycie

Szklany budynek – piękno czy wyzwanie?

Wyobraź sobie… Piękne miasto z wysokimi, sięgającymi nieba drapaczami chmur ze szkła. Słońce odbijające się od ich powierzchni. Ale zaraz… co to za plamy? Psują cały efekt! Pozbycie się ich jest dużym wyzwaniem. Na szczęście wykonalnym. Przy pomocy podnośnika koszowego zrobisz to szybko i bezpiecznie.

szklana elewacja i jej mycie

Pogotowie zwyżkowe – to my!

W czwartek dzwoni do nas Pan Rafał, właściciel budynku ze szklaną elewacją. Wymaga ona odświeżenia po ostatnich deszczowych tygodniach.

– Dzień dobry, potrzebuję pomocy. Na waszej stronie znalazłem artykuł, z którego dowiedziałem się, że czyszczenie przeszklonych balustrad ze zwyżki jest łatwiejsze. Mam bardzo podobne zadanie. Dlatego chciałbym wynająć jeden z waszych podnośników koszowych do umycia szklanej elewacji budynku, którego jestem właścicielem. Zależy mi, aby zrobić to szybko, ponieważ przez nieestetyczne zacieki szyby nie wyglądają już tak dobrze. Czy jest możliwość zamówienia maszyny jeszcze w tym tygodniu?

W celu jak najlepszego przygotowania się do wykonania zlecenia dopytujemy Pana Rafała o niezbędne szczegóły:

  • wysokość budynku – musimy ją znać, aby dobrać odpowiednią zwyżkę. W tym przypadku budynek ma 4 piętra.
  • dokładny adres – dzięki temu możemy wcześniej skontrolować, w jakim miejscu będzie wykonywana praca oraz ustalić najlepszy dojazd.
  • ilość miejsca – jest potrzebna do określenia, czy podnośnik jest w stanie rozłożyć się bezpośrednio przy miejscu pracy (jeśli nie, czasami może być konieczne wynajęcie większej maszyny).
  • podłoże w miejscu prac – różny rodzaj podłoża może mieć inną wytrzymałość. Ważne jest, aby poinformować, czy pod miejscem, w którym wykonujemy zlecenie, nie znajduje się na przykład parking podziemny. Zwyżka jest ciężką maszyną i jeżeli nie chcesz uszkodzić podłoża, musisz pamiętać o sprawdzeniu takich parametrów.

Znając już odpowiedzi na te pytania, proponujemy Klientowi podnośnik koszowy H-22. Będzie on idealny do wykonania tego zadania. Sprawdzamy nasz kalendarz, po czym informujemy Pana Rafała, że mamy wolną zwyżkę i możemy przystąpić do pracy już następnego dnia.

Zaczynamy wielkie czyszczenie!

Następnego ranka podnośnik jest już w umówionym miejscu. Pracownik Pana Rafała wchodzi do kosza, zakłada kask, uprząż oraz przypina się do punktu asekuracyjnego. Bezpieczeństwo jest podczas prac na wysokości najważniejsze!

Wszystko gotowe? Ruszamy na górę!

Z pomocą zwyżki możliwe jest umycie wszystkich, nawet najwyżej położonych punktów szklanej elewacji. Ekipa sprzątająca wraz z własną myjką pracuje bez wytchnienia. Skrupulatnie czyszczą szyba po szybie. Wszystko musi lśnić! Dzięki możliwości sterowania koszem z jego wnętrza mogą dojechać precyzyjnie w każdy punkt budynku – żadna smuga im się nie wywinie!

Po kilku godzinach praca jest skończona, a Pan Rafał zadowolony.

– Dziękuję za wzorową pracę oraz punktualność. Jesteście najlepsi!

Jesteś posiadaczem szklanej elewacji na budynku i zastanawiasz się, jak o nią zadbać? Nie wiesz, jaka zwyżka będzie dla Ciebie najlepsza? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Chętnie pomożemy!

 

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl