fbpx

Wielki nalot gołębi? Ekipa wysokościowa pędzi z pomocą!

siatki na gołębie Kraków
  • Dodano: 27.04.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Mieszkanie w mieście ma bardzo dużo plusów. Na przykład takich, że przychodnie, sklepy spożywcze i galerie handlowe są zdecydowanie bliżej nas niż na wsi. Niestety jest też kilka minusów. Na pewno przyznasz, że wszędobylskie gołębie są jednym z nich. Denerwują Cię ptaki siedzące na Twoim parapecie i pozostałe po tych gościach zanieczyszczenia? Przeczytaj, jak ekipa alpinistyczna lub podnośnik koszowy może temu zaradzić!

Mali mieszkańcy dużych rynków

Gołębie są często spotykanymi mieszkańcami rynków dużych miast. Są uwielbiane przez turystów, którzy bardzo często je dokarmiają, sprawiając tym samym, że ptaki stają się coraz bardziej oswojone. Co za tym idzie? Ludzie mieszkający w przyrynkowych kamienicach borykają się często z wyzwaniem, jakim są zanieczyszczenia, pozostawione przez skrzydlatych gości na ich parapetach.

Jak sobie z tym radzić? Jest kilka rozwiązań! Na przykład:

  • kolce na ptaki – montowane na parapetach lub innych elementach, gdzie uwielbiają przesiadywać ptaki. Są świetnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim gołębie mają trudności z zatrzymaniem się w miejscu, gdzie zamontujesz im taką przeszkodę!
  • siatki wieszane na balkonach – są skuteczną przeszkodą dla tych małych, skrzydlatych gości. Taka bariera sprawia, że gołębie będą trzymać się z dala od Twojego tarasu! Teraz możesz cieszyć się poranną kawą na świeżym powietrzu w spokoju!
  • straszaki w postaci drapieżnych ptaków (jak kruki lub sowy) –  są coraz częściej spotykane. Wyglądają bardzo realistycznie! Czasami nawet wydają charakterystyczne odgłosy, które odstraszają gołębie.

Sposobów jak widać, jest wiele. Teraz tylko zdecyduj się na jeden z nich i do dzieła! Zastanawiasz się jak dokonać montażu? Specjalna ekipa wysokościowa zrobi to za Ciebie, z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa! Kolejną opcją jest także wynajem podnośnika koszowego, dzięki któremu będziesz w stanie wykonać tą pracę sam!

siatki na gołębie Kraków

Ekipa EHC pędzi na pomoc!

We wtorkowy poranek dzwoni do nas Pan Janusz, właściciel jednej z kamienic przy miejskim rynku.

– Karolu, pomocy! Gołębie okropnie dają się we znaki mieszkańcom mojego budynku. Szczególnie upodobały sobie kominy. Chciałbym zamontować kolce, które ograniczą ptakom możliwość przesiadywania tam. Czy Twoja ekipa alpinistyczna jest dostępna w najbliższym czasie? Zależy mi, aby zrobić to jak najszybciej. 

Nasz ekspert zerka w kalendarz i ku zadowoleniu Klienta, znajduje wolny termin jeszcze w tym samym dniu! Ekipa alpinistyczna zbiera sprzęt, wsiada do samochodu i jedzie zmierzyć się z tym wyzwaniem! Kiedy są już na miejscu, przygotowują się do pracy. Każdy z naszych pracowników obowiązkowo zakłada kask, obuwie ochronne oraz odpowiednią kamizelkę odblaskową. Są uzbrojeni także w odpowiednie liny oraz uprzęże. Tak przygotowani, mogą ruszać do pracy!

Montaż kolców przeciw ptakom

Pracownicy ostrożnie wdrapują się na dach i zaczynają montaż kolców. Na pierwszy ogień idą te na kominach! Można zauważyć, że ptaki upodobały sobie wszystkie elementy konstrukcji dachu! Pracownicy uwijają się jak mrówki. Umieszczają zabezpieczenia przeciw ptakom we wskazanych przez Klienta, podczas wcześniejszej konsultacji miejscach.

Chwila pracy i część kolców jest już na miejscu. Kolejna… i praca jest skończona! Ekipa alpinistyczna upewnia się jeszcze, czy wszystko jest zamontowane w odpowiedni i solidny sposób, a następnie schodzą na ziemię. Pan Janusz już na nich czeka.

– Super! Teraz gołębie będą unikać przesiadywania na moim dachu! Dziękuję za tak szybką interwencję. Jesteście najlepsi!

siatki na gołębie Kraków

Masz już dość skrzydlatych gości na swoim parapecie? Daj nam znać! Chętnie pomożemy! +48 502 602 577

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl