fbpx

Transmisje na żywo z wysokości? Najlepiej z podnośnika!

transmisje na zywo z podnosnika
 • Dodano: 22.10.2020

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Relacje na żywo w ostatnich czasach są coraz bardziej popularne. Jak najlepiej przeprowadzić transmisję? Z podnośnika koszowego! Jak to wygląda oraz co musisz wiedzieć przygotowując się do takiego zadania? Przeczytaj, aby się dowiedzieć!

Czy relacje na żywo są ważne?

W czasach epidemii większość wydarzeń kulturalnych, ze względów bezpieczeństwa, musi być przeprowadzana bez uczestnictwa publiczności.  Ludzie chcieliby jednak mieć możliwość obejrzenia meczu lub koncertu ulubionego wokalisty, nawet jeśli odbywa się to przez ekran monitora, telewizora czy telefonu.

Dlaczego z podnośnika?

Przeprowadzenie transmisji ze zwyżki niesie ze sobą wiele korzyści. Przy większych wydarzeniach warto rozważyć taką opcję. Dzięki podnośnikowi możliwe są nagrania z góry, pozwala to uchwycić w kadrze więcej (nawet całość terenu).

Dodatkowo zwyżka ma zastosowanie tam, gdzie ciężko jest ustawić konstrukcję pod kamerę do nagrań na wysokości (lub nie można użyć do tego typu prac specjalistycznego sprzętu). Dzięki dużemu wysięgowi bocznemu – nawet do 28 m – kosz z kamerą może dotrzeć w miejsca trudnodostępne.

Jest to szczególnie pomocne przy wydarzeniach z planowaną dużą liczbą publiczności. Można wtedy ukazać wielkość całego przedsięwzięcia oraz reakcje tłumu (gdy obostrzenia sanitarne przestaną obowiązywać). Nagrania z podnośnika sprawiają, że relacja jest ciekawsza dla widza oraz jest więcej możliwości ukazania całości wydarzenia.

Ważne parametry zwyżki

Zanim zamówisz maszynę, musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Pozwoli to dobrać odpowiedni podnośnik do transmisji na żywo.

Przy wyborze zwyżki musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

transmisje na zywo z podnosnika

 

 • Jak wysoko musi być umieszczona kamera?
  Odpowiedź na to pytanie pozwoli wybrać potrzebną maksymalną wysokość podnośnika.
 • Jakie są wymiary i waga sprzętu potrzebnego do transmisji?
  Rozmiar kamery oraz pozostałych potrzebnych urządzeń musi zostać oszacowany, aby można było dobrać wymagany udźwig oraz rozmiar kosza zwyżki. Należy do tego doliczyć wagę operatora kamery.
 • Jak wygląda teren w miejscu, gdzie będzie się odbywać wydarzenie?
  Rodzaj podłoża jest ważny, żeby określić czy podnośnik będzie mógł bez przeszkód wjechać na miejsce. Tak samo otoczenie; czy znajdują się tam budynki lub inne konstrukcje, przez które ustawienie zwyżki będzie utrudnione.  Zwróć uwagę na szerokość i wagę maszyny.

Teraz już wiesz, jak wybrać odpowiedni podnośnik do transmisji na żywo. Użycie takiej maszyny sprawia, że Twoje ulubione relacje są ciekawsze!

Potrzebujesz wsparcia podnośnika do transmisji live? Ze zwyżki możesz przeprowadzić relację na żywo z różnych wydarzeń kulturalnych! Zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Przedstawimy Ci ofertę oraz pomożemy wybrać odpowiedni podnośnik!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl