fbpx

Tetris wśród rur – podnośnik na Hucie

  • Dodano: 11.02.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Manewrowanie ramieniem podnośnika wśród wielu konstrukcji stalowych może okazać się wyzwaniem. Posiadamy w tym jednak duże doświadczenie. Jak wyglądają takie prace i czego dotyczą?

Duże konstrukcje i wiele stali – praca podnośnika w Hucie

Realizacje dotyczące poruszania się w gąszczu stalowych budowli w Krakowie najczęściej dotyczą ArcelorMittal. W czym tam pomagamy?

  • Konserwacje
  • Naprawy
  • Sprawdzenie stanów technicznych
  • Montaże i demontaże elementów

Wykonanie tych zleceń zdecydowanie ułatwia nam fakt, że pracownicy naszej firmy mają paszporty dopuszczające do pracy na terenie ArcelorMittal. Dzięki temu, jeśli któryś z naszych zleceniodawców chce zrealizować prace w Hucie, jest w stanie szybko załatwić formalności związane z wjazdem i pracą naszej zwyżki lub dźwigu na jej terenie.

Jakimi maszynami możemy pracować na terenie ArcelorMittal?

Pod tym względem nie mamy żadnych ograniczeń. Musimy jednak zwracać uwagę na gabaryty naszych podnośników koszowych i dźwigów ze względu na ich wysokość i szerokość przejazdową. W związku z tym czasem wjeżdżamy inną bramą na teren Huty Sędzimira lub przejeżdżamy innymi wewnętrznymi drogami niż zwykle.

W naszej ofercie, pod względem wysokości, mamy do wyboru 4 zwyżki:

Prace naszych podwykonawców wspieramy dodatkowo dźwigiem 50 ton.

Tetris – czyli wykorzystanie łamanego ramienia podnośnika H – 45 m

To zlecenie na terenie ArcelorMittal przyjmujemy z tygodniowym wyprzedzeniem. Przed nami staje wyzwanie. Firma, która korzysta z naszej zwyżki H – 45 m, musi sprawdzić stan konstrukcji stalowych jednej z instalacji.

Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że aby dostać się w niektóre miejsca, będziemy musieli odpowiednio manewrować koszem naszego podnośnika. Dlaczego? Przekonajmy się, jak to wyglądało w praktyce…

Podnośnik do prac w AMP Kraków

Na zlecenie dojeżdża nasz doświadczony operator – jego sprawność i wiedza szczególnie przydają się na tej realizacji. Jak można zobaczyć na zdjęciu powyżej, jego zadanie polega przede wszystkim na sprawnym manewrowaniu ramieniem zwyżki tak, aby:

  • Stalowa konstrukcja budynku zachowała się w całości i nie uległa uszkodzeniu
  • Pracownicy znajdujący się w obudowanym koszu czuli się stabilnie
  • Kosz podnośnika bezpiecznie dotarł w miejsce, w którym mają zostać wykonane prace

Podnośnik do prac w AMP Kraków

Operator spisuje się na medal! Zadanie ułatwia mu wysięgnik naszego podnośnika, który nie jest jednolitą pionową konstrukcją i może zmieniać długość ramienia aż w dwóch punktach teleskopowania. Ekipa wynajmująca zwyżkę dociera we wszystkie zakamarki. Tam skrupulatnie sprawdza stan konstrukcji.

Okazuje się, że kilka rzeczy trzeba będzie poddać konserwacji. Z pewnością jeszcze tu wrócimy. A jeśli Ty masz wyzwania na terenie Huty Sędzimira, kontaktuj się śmiało pod numerem +48 502 602 577. Chętnie pomożemy, a formalności z naszym paszportem AMP okażą się prostsze.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl