fbpx

Prace konserwacyjne we wnętrzu hali

Podnośniki koszowe do pracy wewnątrz hali
  • Dodano: 07.06.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Zlecenia związane z podnośnikami koszowymi są najczęściej realizowane na zewnątrz. Zdarzają się jednak takie realizacje, które są wykonywane w zamkniętej przestrzeni. Kiedy mogą dojść one do skutku?

Jak wyglądają prace wysokościowe we wnętrzach budynków?

Prace w zamkniętej przestrzeni można wykonać przy pomocy:

  • Zwyżek.
  • Rusztowań.
  • Drabin.

Nie zapominajmy również o alpinistach przemysłowych.

Podczas pracy w zamkniętej przestrzeni wykorzystuje się najczęściej zwyżki samojezdne. Czasem jednak można skorzystać z pomocy podnośników koszowych. Jaka jest różnica pomiędzy tymi maszynami?

Podnośnik koszowy a zwyżka samojezdna w kontekście pracy wewnątrz hali

Zwyżki samojezdne mimo tego, że są mniej wygodne w użytkowaniu od stabilnych podnośników koszowych montowanych na pojeździe, z reguły są częściej wykorzystywane do prac wewnątrz hal. Wynika to z kilku faktów.

  1. Parametry wysokości i szerokości pojazdu

Parametry przejazdowe podnośników koszowych montowanych na samochodzie są większe niż zwyżek samojezdnych. Innymi słowy – podnośniki koszowe montowane na samochodzie potrzebują dość wysokiej i szerokiej bramy wjazdowej do budynku.

Dla przykładu dla naszej zwyżki H -22 m wysokość bramy wjazdowej do budynku powinna wynosić ponad 3 metry, a jej szerokość ponad 2,1 metra. W praktyce podnośniki koszowe montowane na samochodzie są wykorzystywane tylko w wysokich halach, natomiast zwyżki samojezdne w innych budynkach (np. galeriach handlowych).

  1. Spaliny wydzielane przez maszynę

Podnośniki koszowe i zwyżki samojezdne spalinowe wydzielają spaliny. Natomiast zwyżki samojezdne elektrycznie w ogóle nie powodują ich emisji. W związku z tym jeśli chcemy pracować w zamkniętej przestrzeni z podnośnikiem koszowym montowanym na samochodzie, musi ona posiadać odpowiednią wentylację i przewiew powietrza. W innym wypadku taka praca mogłaby zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu osób znajdującym się we wnętrzu budynku.

Podnośniki koszowe do pracy wewnątrz hali

Praca z podnośnikiem koszowym na samochodzie to jednak większa wygoda

Choć podnośnik koszowy nie wjedzie do każdej zamkniętej przestrzeni, to praca z jego użyciem jest bardziej komfortowa. Właśnie ze względu na to nasz ostatni klient zdecydował się na wynajęcie podnośnika koszowego H – 27 do prac konserwacyjnych we wnętrzu swojej hali.

Jeszcze zanim udaliśmy się na miejsce zlecenia, poinformowaliśmy klienta o wszystkich kwestiach bezpieczeństwa – m.in. o tym, że jeśli w jego hali nie ma odpowiedniej wentylacji i przewiewu powietrza, to nie będziemy mogli tam pracować. Nie okazało się to problemem.

Hala była wyjątkowo duża – w końcu do jej wnętrza wjechaliśmy naszą zwyżką H–27 m. Bezpiecznie rozłożyliśmy sprzęt. Klient z jednego ustawienia sprawdził jej dużą część. Nasz wysięg boczny osiąga 19,8 m – co w znacznym stopniu ograniczyło czas pracy. Całość wraz z drobnymi pracami i poprawkami zajęła około 6 godzin.

Praca we wnętrzu hali? Zastanawiasz się czy podnośnik koszowy da radę tam pracować? Zadzwoń do nas – podpowiemy!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl