fbpx

Rozładunek tirów za pomocą dźwigu

Rozladunek tirow za pomoca dzwigu
  • Dodano: 24.10.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Dźwig to maszyna, która wykorzystywana jest przede wszystkim do prac przeładunkowych. Tym razem z naszych usług skorzystała firma transportowa, która przewozi ładunki za pomocą tirów. Jak przebiegała nasza współpraca?

Dźwig i branża transportowa?

W czwartkowe popołudnie dostajemy telefon z zapytaniem o usługi dźwigowe.

– Dzień dobry. Właśnie przeglądam Państwa ofertę i chcę zapytać o szczegóły wynajmu żurawia kołowego. Pracuję w firmie transportowej i  w poniedziałek mamy zaplanowaną dostawę kontenerów z materiałami na halę produkcyjną pewnej firmy. Czy zajmujecie się Państwo rozładunkiem tirów?

W pierwszej kolejności dopytujemy Klienta o tonaż ładunku. Następnie prosimy o szczegółowe opisanie miejsca, aby mieć pewność, że dźwig może tam bez problemów wjechać i pracować. Klient zapewnia nas, że już wcześniej pracowały tam ciężkie maszyny i z pewnością nie będzie problemów również z żurawiem samojezdnym.

Z racji tego, że zamawiający jest naszym nowym Klientem, instruujemy go również, gdzie znajdzie formularz zamówienia dźwigu i po niecałych pięciu minutach dostajemy go na maila. Teraz pozostaje tylko czekać!

Jaki jest nasz dźwig i na co zwrócić uwagę podczas zamawiania?

Wśród najważniejszych parametrów naszego żurawia kołowego należy wyróżnić:

  • udźwig 50 t, co oznacza, że jest w stanie podnieść ciężar do 50 t;
  • wysięgnik o wysokości 38 m z dodatkową, 15-metrową przedłużką kratową, dzięki czemu możliwy jest transport ładunków wysoko do góry;
  • podwozie terenowe, które sprawia, że maszyna świetnie radzi sobie w trudnym terenie;
  • wszystkie osie skrętne, pozwalające na łatwiejsze manewry w ciasnej zabudowie.

To wszystko sprawia, że dźwig zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywanych usług i pozwala na skrócenie czasu pracy.

Tiry przewożą, dźwigi przenoszą – współpraca idealna!

Tego dnia pojawiamy się w umówionym miejscu z samego rana. Jak się dowiedzieliśmy, kierowca tira podróżował całą noc, aby na czas dowieźć ładunek. Do przeniesienia mamy dwa kontenery, a każdy z nich waży około 6 t.

– Jak to dobrze, że ktoś wymyślił dźwigi. Nie wyobrażam sobie spędzenia tu kolejnych godzin i rozładowania wszystkiego ręcznie.

Trudno się nie zgodzić ze słowami kierowcy tira. A jeszcze trudniej wyobrazić sobie świat bez dźwigów! 🙂

Prace zaczynamy od zabezpieczenia terenu i odpowiedniego przymocowania łańcuchów do punktów zaczepnych kontenerów. Na miejscu jest również hakowy, który wspiera pracę naszego operatora poprzez dawanie mu sygnałów. Dzięki temu prace przebiegają bardzo sprawnie, a całe zlecenie wykonane jest po godzinie!

Rozladunek tirow za pomoca dzwigu

Pracujesz w firmie transportowej i szukasz wsparcia przy rozładunku tirów? Chętnie pomożemy! Zadzwoń pod numer telefonu +48 502 602 577 i zapoznaj się z naszą ofertą. Służymy pomocą w weekendy i święta, jak również porą nocną!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl