fbpx

Relacje live z naszych podnośników

Transmisja live z kosza zwyżki
  • Dodano: 18.05.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Relacje live to jedne z usług, które wykonujemy wspólnie z branżą filmową. Dzięki podnośnikom jesteśmy w stanie dostarczyć obraz nie tylko do telewizorów w domach telewidzów danych stacji, ale także na telebimy, które transmitują wydarzenie na żywo.

Relacja live – jak wybrać podnośnik?

Duże znaczenie w wyborze podnośnika koszowego będzie mieć tutaj miejsce, do którego chcemy dotrzeć z kamerą. Nie zawsze najważniejszym kryterium wyboru maszyny jest wysokość wysięgnika w górę, często ważny okaże się również wychył boczny.

Wynika to z faktu, że dostęp do miejsca (np. sceny), które chcemy transmitować na żywo, może być  znacznie ograniczony. To właśnie wtedy będzie ważny nie tyle wysięg w górę, co wysięg w bok. Nasze podnośniki koszowe mają obrotową wieżę oraz kosz. Dzięki temu jesteśmy w stanie wznieść np. kamerę w koszu na 10 metrów, a następnie przesunąć ją 8 metrów w bok w dowolną stronę.

Kolejną ważną kwestią na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest ciężar samochodu – szczególnie, gdy transmisja będzie wykonywana w miejscu, w którym mogłoby dojść do uszkodzenia powierzchni posadzki (np. uszkodzenia płyt).

Transmisja live z kosza zwyżki

 

Jakie wydarzenia relacjonujemy na żywo?

Wraz z naszymi podnośnikami koszowymi jesteśmy w stanie wykonać relację z każdego wydarzenia. Z pomocą naszych zwyżek były już relacjonowane m.in.: koncerty, pikniki rodzinne oraz Msze Święte (np. Światowe Dni Młodzieży). Transmisję z nich można było zobaczyć między innymi w stacjach telewizyjnych TVP1 i TVN.

Ostatnia realizacja live z wykorzystaniem naszego podnośnika

Ostatnio wraz z naszym podnośnikiem koszowym H – 22 m mieliśmy przyjemność relacjonować Mszę Świętą z okazji Święta Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Firma, która wykonywała tę realizację, zamówiła nas z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Wyzwaniem okazała się tutaj bardzo duża liczba osób, biorąca udział w wydarzeniu, dosłownie oblegająca przestrzeń wokół podnośnika koszowego. Jednak korzystając z naszego doświadczenia, wiedzieliśmy już zawczasu, jak odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń dookoła podnośnika. Dzięki temu zarówno uczestnicy mszy byli bezpieczni, jak i sprzęt naszego klienta, który relacjonował to wydarzenie z wysokości.

Transmisja live z kosza zwyżki

 

Wszystko przebiegło sprawnie, bez zakłóceń, a przede wszystkim bezpiecznie. I tak jest od kilku lat. Czy spotkamy się w tym miejscu za rok? Mamy nadzieję! 🙂

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl