fbpx

Oświetlamy Rynek w Krakowie – czyli podnośnik na planie filmu ,,1800 gramów”

podnosnik koszowy krakow
  • Dodano: 03.12.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Zimowa atmosfera, Mały Rynek w Krakowie i oświetlenie z wysokości – tak wyglądała nasza realizacja! Tym razem pracowaliśmy na planie filmu ,,1800 gramów” w reżyserii Marcina Głowackiego. Jakie mamy wspomnienia z oświetlania tego planu filmowego? Przeczytaj!

Podnośnik na rynku

Jeszcze przed realizacją potrzebne były dodatkowe przygotowania. Nagrywane sceny odbywały się na Małym Rynku w Krakowie. Do wjazdu podnośnika, potrzebna była odpowiednia zgoda od ZDMK. Ekipa filmowa wysłała wcześniej odpowiednie wnioski i na szczęście zostały one zaakceptowane. Możemy działać!

  • W dzień realizacji, o umówionej godzinie, pojawiamy się na Małym Rynku z naszym podnośnikiem H-45.
  • Rozkładamy maszynę i czekamy na ekipę odpowiedzialną za zamontowanie w koszu zwyżki specjalnej konstrukcji pod profesjonalne lampy oświetleniowe.
  • Pracownicy zaczynają montaż! Wszystko według przygotowanego wcześniej planu.
  • Na koniec wszystko jest sprawdzane. Kontrolowana jest stabilność konstrukcji. Tak, aby wszyscy znajdujący się na planie byli całkowicie bezpieczni! Jeszcze tylko test lamp.
  • Wszystko działa? To zostaje nam tylko czekać na rozpoczęcie nagrań.

podnosnik koszowy krakow

Praca z gwiazdami

Naszym zadaniem jest oświetlenie z podnośnika dwóch scen. Mimo nagrywania ich na zewnątrz dodatkowe oświetlenie jest potrzebne. Szczególnie w zimie, gdy słońce zachodzi o wczesnej godzinie. Użycie zwyżki na planie filmowym do tego zadania ma wiele zalet. O tym, jak wygląda to od strony technicznej, pisaliśmy tutaj.

Pierwszą oświetlaną sceną, w której będziemy uczestniczyć, jest przejście przejście bohaterki granej przez Magdalenę Różczkę między świątecznymi straganami. Rynek jest pięknie ozdobiony, co tylko dodaje magicznego klimatu. Po kilku powtórkach ujęcie jest gotowe!

Następnie przechodzimy do nagrywania kolejnego fragmentu filmu. Tym razem jest to scena koncertu Grubsona! Akcja ma miejsce w godzinach wieczornych, więc oświetlenie jest tu tym bardziej konieczne! Ramię podnośnika musi być ustawione tak, aby było poza nagrywanym kadrem oraz jednocześnie lampy odpowiednio doświetlały nagrywane sceny.

podnosnik koszowy krakow

Dzień nagrań się kończy, a my możemy wracać. Praca podnośnikiem na planie filmowym daje nam możliwość współpracowania z prawdziwymi gwiazdami! Możemy obserwować kulisy ich pracy. To zawsze sprawia, że jeszcze bardziej czekamy na premierę danej produkcji, by zobaczyć to wszystko jeszcze raz, tym razem z innej perspektywy. Zwiastun tej produkcji możesz obejrzeć tutaj:

Potrzebujesz podnośnika na swój plan filmowy? Zwyżka pomaga przy oświetleniu oraz również przy nagraniach z wysokości, montażu scenografii czy efektach specjalnych. Zadzwoń pod numer +48 502 602 577! Przedstawimy ofertę i pomożemy dobrać odpowiednią maszynę. Mamy duże doświadczenie we współpracy z branżą filmową!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl