Pomagaliśmy podnośnikiem H-70 przy inwestycji na Zakrzówku

podnośnik koszowy H-70
  • Dodano: 15.05.2023

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Na placach budowy pojawiamy się często naszymi podnośnikami koszowymi i żurawiami samojezdnymi. Jednak ta inwestycja zdecydowanie zapadnie nam w pamięć. Co zwyżka H-70 robiła na Zakrzówku?

Wsparcie budów podnośnikami koszowymi

Co robi dźwig na budowie, wie praktycznie każdy. A podnośniki? W czym te wysięgniki koszowe pomagają na budowach? Pisząc najprościej, zastępują rusztowania. Przy czym są bardziej mobilne.

To w praktyce oznacza, że można z ich pomocą łatwo przemieszczać się z miejsca na miejsce po ścianie. Dzięki temu zaoszczędza się bardzo dużo czasu. Więcej o różnicach pomiędzy rusztowaniem a podnośnikiem pisaliśmy tutaj: https://www.ehc-krakow.pl/blog/rusztowanie-elewacyjne-a-zwyzka-podobienstwa-i-roznice/.

Dlaczego zdecydowano się na podnośnik H-70 do prac budowlanych na Zakrzówku?

Wpływ na to miało kilka czynników. Chociaż wybór padł głównie ze względu na ten ostatni w poniższej liście.

  1. Udźwig kosza 600 kg – dzięki niemu Ekipa mogła zabrać ze sobą wszystkie potrzebne narzędzia i materiały.
  2. Duży obszar roboczy na wysokości – obudowana platforma podnośnika koszowego H-70 osiąga prawie 4 metry szerokości. Zdecydowanie zwiększa to komfort prac.
  3. Wysięg boczny 35 m – roboty odbywały się nad wodą, a dostęp do tego miejsca był możliwy tylko od boku.

podnośnik koszowy H-70

Jakie prace budowlane wspieraliśmy na Zakrzówku?

Na tę realizację przyjęliśmy zlecenie już tydzień wcześniej.

– Dzień dobry! Współpracowaliśmy ze sobą jakiś czas temu. Brałem od was wysięgnik koszowy. Wiem, że macie dużo maszyn i pomyślałem, że będziecie w stanie mi pomóc. Dzwoniłem do kilku wypożyczalni zwyżek, ale z marnym skutkiem. Potrzebuję podnośnika o dużym wysięgu bocznym. Myślę, że tak 25-30 metrów. Macie coś takiego?

Nasz dyspozytor dopytuje o szczegóły. Do zamontowania będą kamienne obrzeża za szklanymi balustradami na górnym tarasie. Budynek znajduje się tuż nad wodą i brak jest do niego dostępu od przodu. Stąd konieczny jest duży wysięg boczny. Po doprecyzowaniu jeszcze kilku szczegółów wybór pada na podnośnik koszowy H-70.

W piątek pojawiamy się w umówionym miejscu. Jest to plac budowy na Zakrzówku! Ten budynek wygląda imponująco. Co się dziwić skoro ma takie okoliczności przyrody. Krzysiek, operator zwyżki H-70, jeszcze przed rozłożeniem podnośnika ustala z Ekipą zakres robót.

– No będziemy zaczynać od prawej i jechać do lewej. Tam przy tych szybach. Musimy je dokręcić z przodu.

Wszystko jasne. Czas przygotować zwyżkę do prac. Po chwili jesteśmy gotowi. Panowie wchodzą do kosza podnośnika, zabierają potrzebne narzędzia i materiały. Jedziemy trochę w górę i dalej już w bok.

podnośnik koszowy H-70

Obrzeża są już wstępnie zamontowane. Teraz Załoga z kosza naszej zwyżki H-70 musi je przytwierdzić na stałe. Panowie robią to bardzo precyzyjnie. To ważne, bo w innym przypadku szkło mogłoby pęknąć. Krzysiek na komendy Ekipy przesuwa ich stopniowo w bok. Całe prace zajmują około 5 godzin. Po tym czasie Załoga w koszu podnośnika wraca na ziemię.

– O kurde! Zdzisiek widzisz to? Panie operatorze. Całkowicie zapomnieliśmy. Jeszcze musimy ogarnąć te kable, które tam wystają na elewacji. Da radę tam podjechać?

Krzysiek bierze się ponownie za sterowanie obudowaną platformą z Ekipą w środku. Godzina i wszystko zostaje zakończone.

Poszukujesz wypożyczalni zwyżek z dużym wyborem maszyn? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Posiadamy podnośniki koszowe od 22 do 70 metrów i chętnie wesprzemy Twoje prace!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC