fbpx

Podnośniki koszowe Kraków – jak czytać specyfikacje?

Jak czytać specyfikację podnośników koszowych
  • Dodano: 27.03.2017

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Wysokość i waga w kwestii podnośników koszowych ma bardzo istotne znaczenie. Im większe obciążenie kosza, tym na mniejszą wysokość możemy się nim unieść. Jak sprawdzić to, jak wysoko możemy się dostać z danym ciężarem?

Specyfikacja wysokości na jaką może unieść się kosz zwyżki najczęściej wygląda tak, jak na załączonym poniżej wykresie. Na dole i po prawej stronie mamy wysokość do jakiej dosięga kosz. Natomiast białe przestrzenie w środku rysunku odpowiadają obszarowi w którym manewruje kosz przy danym obciążeniu (znajdziesz tam informacje o możliwym obciążeniu kosza – 100 kg lub 300 kg).

Jak czytać specyfikację podnośników koszowych

 

Prześledźmy to na przykładzie!

Załóżmy, że sprzęt, którego chcesz użyć na wysokości po prawej stronie podnośnika koszowego, wraz z nami waży 260 kg. Musisz wtedy patrzeć na obszar z obciążeniem kosza do 300 kg (sprawdź na obrazku poniżej żółty kolor).

W takim wypadku jeśli chcesz wykonać pracę na 25 m wysokości, w odchyleniu 5 m od ściany, będzie to możliwe (linia niebieska). Jednak w wypadku pracy na tej samej wysokości, ale w odchyleniu 11 m, praca taka nie będzie mogła być już wykonana (linia czerwona). To wszystko oczywiście w kontekście podnośnika H-27. Pamiętaj, że w drugim przykładzie podnośnik H-45 dałby już radę!

Jak czytać specyfikację podnośników koszowych

Prace wysokościowe to często też wynajem podnośnika koszowego. Jeśli już decydujemy się na jego wynajem, warto sprawdzić, która z maszyn da radę – podnośnik 22 m, 27 m, a może 45 m! 😉

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl