Podnośnik koszowy do mycia dachu | EHC Kraków

podnosnik koszowy do mycia dachu
  • Dodano: 26.09.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Raz na kilka lat konieczne jest mycie dachu z zalegających na nim odpadów i zanieczyszczeń. Jak sprawić, by to zadanie nie było naszym najgorszym koszmarem?

Dlaczego regularne mycie dachu jest ważne?

Na dachu zbierają się różne zanieczyszczenia, zaczynając od kurzu, a kończąc na gnijących liściach. To właśnie ze względu na nie raz na kilka lat właściciele budynków muszą zmierzyć się z myciem dachu. Jest to ważne zadanie, ponieważ dach jest elementem, który chroni nasz dom przed deszczem, śniegiem czy słońcem.

Średnio raz w roku należy skontrolować stan dachu. Powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, czy nie pojawia się mech, glony, pleśń, rdza lub nieszczelności, powodujące przeciekanie.

Jakie są zalety użycia podnośnika koszowego do mycia dachu?

Zwyżka jest sprzętem, który znacznie ułatwia konserwację dachu. Wśród głównych zalet jej użycia można wymienić:

  • możliwość podpięcia do prądu potrzebnego do czyszczenia sprzętu w koszu podnośnika (w tym przypadku najczęściej używana jest myjka ciśnieniowa),
  • szeroki zasięg prac podczas mycia dachu,
  • możliwość sterowania położeniem kosza z jego wnętrza lub z dołu przez operatora,
  • bezpieczeństwo osoby wykonującej pracę (w koszu pracownik jest podpięty do jednego z dwóch punktów asekuracyjnych),
  • znaczne skrócenie czasu pracy w stosunku do innych technik mycia (np. techniki alpinistycznej czy rusztowań),
  • możliwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych za pomocą wychyłu bocznego zwyżki (zdarza się to w sytuacjach, gdy nie ma odpowiedniej ilości miejsca na posesji, aby ustawić się tuż pod ścianą).

Jak nasza zwyżka pomogła w myciu dachu?

– Dzień dobry Panie Karolu! Potrzebuję wynająć podnośnik do umycia dachu jednego z moich budynków. Czy jest Pan w stanie zarezerwować dla mnie jakąś maszynę?

Takimi słowami witamy poniedziałek.

Pan Adam, który do nas dzwoni, jest właścicielem kilku budynków w Krakowie. Współpracujemy z nim regularnie od dłuższego czasu. Tym razem nasz Klient potrzebuje wynająć podnośnik do konserwacji dachu.

Omawiamy z Panem Adamem dokładniej szczegóły związane z wykonaniem zadania. Ustalamy dogodny dla Klienta dzień i godzinę. Zlecenie przyjęte, widzimy się za tydzień!

W umówionym dniu przyjeżdżamy pod wskazany przez Pana Adama adres chwilę przed czasem. On i jego pracownik czekają na nas pod budynkiem. Zaczynamy zabezpieczać miejsce prac oraz rozkładamy podnośnik.

Kiedy wszystko już jest gotowe, pracownik naszego Klienta wchodzi do zwyżki, przypina się do punktów asekuracyjnych oraz podłącza myjkę ciśnieniową potrzebną do umycia dachu. Nasz operator wznosi kosz na wysokość i ustawia go w odpowiednim miejscu. Można zaczynać pracę!

Zadanie udaje się wykonać w cztery godziny. Pan Adam jest zadowolony, ponieważ dach został dokładnie umyty.

A my ruszamy do kolejnego Klienta!

wykorzystanie podnosnika do mycia dachu

Jeśli Ty również jesteś właścicielem budynku i potrzebujesz pomocy w myciu dachu, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 502 602 577! Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt do pracy oraz bezpłatnie wycenimy usługę!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl