fbpx

Podnośnik koszowy, a transport paneli fotowoltaicznych

podnośnik do montażu fotowoltaiki
  • Dodano: 26.04.2022

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Podnośnik koszowych ma wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się go do przewozu pracowników w wyznaczone miejsce pracy. Co więcej, kosz zwyżki pełni funkcję bezpiecznej platformy do prac na wysokości. Jednak maszynę tę można również wykorzystać do transportu paneli fotowoltaicznych.

Transport paneli fotowoltaicznych – co w sytuacji braku dźwigu?

Najczęściej do transportu paneli fotowoltaicznych wykorzystuje się żuraw samojezdny. Jednak podnośnik koszowy pełni funkcję pomocnika przy ich montażu. Mimo to, w sytuacji braku dźwigu można wykorzystać zwyżkę koszową to transportu fotowoltaiki, ale tylko wtedy, gdy podnośnik koszowy posiada atestowany hak. Co więcej, zwyżka ma wiele zalet, do których można zaliczyć:

  • transport i montaż paneli fotowoltaicznych za pomocą jednej maszyny,
  • możliwość podpięcia urządzeń elektrycznych,
  • mobilność maszyny, która umożliwia, dostanie się w trudno dostępne miejsca,
  • atestowany hak, który pozwala przenosić ładunki pod koszem,
  • komfort i bezpieczeństwo działania.

Jednak przy wyborze maszyny trzeba wziąć pod uwagę wagę ładunku, bo jak wiadomo, podnośnik koszowy ma zdecydowanie mniejszy udźwig, niż żuraw samojezdny. Co więcej, sama zwyżka koszowa musi posiadać atestowanych hak, który umożliwia podpięcie do niego materiałów. W naszej ofercie znajdują się aż dwie takie maszyny, czyli podnośnik koszowy H-45 oraz H-70.

zwyżka a fotowoltaikia

Panele fotowoltaiczne kontra zwyżka H-45

Poniedziałek rano. Nasz menedżer Karol od kilku godzin zmaga się ogromną ilością telefonów. Umawia całe mnóstwo realizacji, a nasz kalendarz zapycha się prawie po brzegi. Został już dokładnie tylko jeden wolny termin na zwyżkę koszową H-45. Jak na zawołanie kontaktuje się z nami jeden z naszych stałych Klientów z branży fotowoltaicznej.

– Dzień dobry Panie Karolu. Potrzebowałbym na jutro podnośnik koszowy H-45 do transportu kilku paneli fotowoltaicznych. Najlepiej, gdyby to były godziny poranne. 

– Dzień dobry Panie Jacku. Ma Pan szczęście! Jutro o godzinie 11.00 mamy ostatni wolny termin. 

Nasz menedżer szybko ustala szczegóły oraz zaznacza zlecenie w kalendarzu. Podnośnik koszowy H-45 powinien się tam sprawdzić idealnie, ponieważ posiada atestowany hak, który umożliwia mu przeniesienie ładunku.

panele fotowoltaiczne a zwyżka

Następnego dnia Krzysiek o umówionej godzinie podjeżdża na miejsce realizacji. Ekipa od fotowoltaiki już na niego czeka. Szybko dogadują najważniejsze szczegóły i operator przechodzi do rozłożenia maszyny. Po kilku minutach zwyżka już jest gotowa.

Członkowie Ekipy wchodzą na dach. Całą realizację zaczynamy od przetransportowania potrzebnych narzędzi za pomocą zwyżki. Następnie wysięgnik obniżamy ponownie w dół. Ekipa montażowa z pomocą Krzyśka zakłada zawiesia na panele fotowoltaiczne i kolejno podwiesza je do atestowanego haka. Operator zaczyna pomału kierować ramię ku górze.

Gdy wysięgnik podnośnika koszowego znajduje się już na odpowiedniej wysokości, Ekipa montażowa zaczyna odpinać panel. Pierwszy transport kończy się sukcesem! Pozostałe 3 partie transportujemy dokładnie w ten sam sposób. Po godzinie akcja kończy się sukcesem! Krzysiek szybko składa podnośnik i wraca na bazę!

Zwyżka a montaż fotowoltaiki

Jeśli i Ty w przyszłości planujesz transport paneli fotowoltaicznych, to koniecznie skontaktuj się z Nami pod numerem 502 602 677. Dołożymy wszelkich starań, by dobrać jak najlepszą maszynę, która sprosta Twoim wymaganiom.

 

 

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl