fbpx

Oświetlamy w dzień i w noc – podnośnik na planie ,,Miasta Skarbów”

podnosnik koszowy krakow
  • Dodano: 10.09.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

,,Miasto Skarbów” to polski serial kryminalny nagrywany w Krakowie. Czemu o nim wspominamy? Ponieważ nasze podnośniki pracowały na planie filmowym tej produkcji! Jak to wyglądało oraz co dokładnie tam robiliśmy?

Oświetlenie nie tylko w nocy!

O tym, że dodatkowe źródło światła w trakcie nocnych nagrań jest bardzo ważne, wie każdy. Często jest też przydatne w trakcie dnia! Promienie słoneczne mogą być w wielu przypadkach niewystarczające.

Dodatkowe oświetlenie jest konieczne, gdy sceny są nagrywane w zamkniętych pomieszczeniach, nawet w słoneczny dzień. Jednak bardzo często pokoje te mają zbyt małą powierzchnię, aby umieścić w nich dodatkowe, profesjonalne lampy. Ich widoczność w kadrze przeszkadzałaby, więc na niedużych przestrzeniach rozmieszczenie ich jest wyzwaniem. Rozwiązaniem jest doświetlenie planu od zewnątrz, przez okno. Jak to zrobić, jeśli pomieszczenie znajduje się na wyższym piętrze budynku? Najlepiej użyć oświetlenia z podnośnika!

Tym właśnie zajmowaliśmy się w jednej z wielu lokacji nagrań serialu ,,Miasto Skarbów”. Lampy oświetleniowe są montowane bezpośrednio w koszu zwyżki, który następnie jest ustawiany w odpowiednim miejscu. Wpadające przez okno sztuczne światło pozwala wystarczająco rozjaśnić plan filmowy.

podnosnik koszowy krakow

Nocne nagrania na planie ,,Miasta Skarbów”

Kolejnym naszym zadaniem było oświetlenie planu filmowego w nocy. Nagrania w ciemności często są wyzwaniem. Dodatkowe źródła światła, ustawione w odpowiednich miejscach, są konieczne, aby uzyskać odpowiednie ujęcia.

Jak wygląda nasza praca?

  • Pojawiamy się na rynku głównym w Krakowie o umówionej godzinie. Jest już późny wieczór i zaczyna się ściemniać, jednak musimy mieć przed nagraniami czas, aby wszystko przygotować. Rozstawiamy podnośnik koszowy H-22 w wyznaczonym miejscu.
  • Pracownicy dokładnie sprawdzają przygotowane wcześniej schematy i montują stalowy szkielet pod lampę oświetleniową.
  • Następnie przeprowadzona jest ostatnia kontrola. Po upewnieniu się, że konstrukcja jest bezpieczna i stabilna, można umieścić na niej lampy.
  • Ostatnie testy oświetlenia, montaż zabezpieczeń wszystkich elementów i zaczynamy!

Wszystko gotowe. Plan filmowy rozłożony. Kosz podnośnika z lampami oświetleniowymi w górze. Aktorzy na swoich miejscach. Kamera, akcja!

podnosnik koszowy krakow

Przez kilka godzin doświetlamy nagrywane ujęcia i mamy okazję przyjrzeć się z bliska pracy gwiazd filmowych. Musimy tylko uważać żeby nie zobaczyć spoilerów z serialu! Zachęcamy do obejrzenia ,,Miasta skarbów”. Poniżej możesz zobaczyć zwiastun tej produkcji:

Potrzebujesz dodatkowego oświetlenia z podnośnika na swój plan filmowy? Efektów specjalnych ze zwyżki? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Chętnie pomożemy w doborze maszyny. Możesz też sprawdzić naszą ofertę. Podnośnik na planie filmowym jest bardzo pomocny!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl