Naprawa dachu z kosza zwyżki

naprawa dachu
  • Dodano: 26.09.2022

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Pokrycie dachowe pełni ważną funkcję ochronną. Przeciekający dach może narobić wiele szkód w budynku. Wtedy najważniejsze jest jak najszybsze zlokalizowanie i naprawienie uszkodzonego miejsca. Jak zwyżka może pomóc przy tym zadaniu? Przeczytaj.

Atuty podnośnika koszowego przydatne podczas naprawy dachu

Regularna kontrola zadaszenia może uchronić od przykrych wydatków związanych z koniecznością jego naprawy lub wymiany. Więcej na ten temat napisaliśmy w tym artykule. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń pokrycia dachowego jest oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jego naprawa może okazać się również konieczna po wykonaniu dodatkowych instalacji. Montaże fotowoltaiki, anten i różnych innych elementów bezpośrednio przytwierdzonych do zadaszenia często powodują uszkodzenia. Do zadań związanych z naprawą idealnie sprawdza się podnośnik koszowy.

Jakie udogodnienia zwyżki są wykorzystywane do tego typu realizacji?

  • Funkcja manewrowania obudowaną platformą za pomocą pilota – Operator, który ma wiele lat doświadczenia, jest w stanie podstawić kosz dokładnie we wskazane miejsce przecieku.
  • Możliwość sterowania wysięgnikiem z jego wnętrza — dzięki tej opcji Ekipa zajmująca się naprawą dachu może sama docierać nawet do ciężko dostępnych miejsc. Szczególnie gdy widoczność z ziemi jest ograniczona.
  • Możliwość podłączenia narzędzi elektrycznych w koszu zwyżki – bardzo często podczas tego typu zlecenia, trzeba użyć narzędzi zasilanych energią elektryczną. Wtedy warto wybrać podnośnik koszowy, który posiada gniazdo zasilające na platformie roboczej.

zwyżka

Przeciekający dach = zwyżka w akcji!

Poniedziałek to dzień, w którym zawsze jest najwięcej telefonów. Tak też było i tym razem. Nasz manager Karol odbiera połączenie od Klienta, który musi naprawić przeciekający dach jednego z budynków znajdujących się na krakowskich Grzegórzkach.

-Jak wysoką maszynę Pan potrzebuje? – Pyta nasz dyspozytor.

-Budynek ma zaledwie 2 piętra, plus poddasze. Więc chyba podnośnik koszowy H-22 wystarczy.

-Tak. Myślę, że 22-metrowy wysięgnik będzie idealny, do takiej wysokości.

Następnie przechodzą do ustalenia daty wynajmu oraz dopełnienia wszelkich formalności związanych z wypełnieniem formularza zamówienia.

W czwartek z samego rana nasz operator Krzysiek wyrusza wybraną przez Klienta maszyną z bazy. Po około 30 minutach jest u celu. Tam czeka na niego już Dekarz ze swoim Pomocnikiem. Witają się i zaczynają ustalać plan działania. Pokazują naszemu operatorowi, gdzie będą wykonywać naprawę dachu. Następnie Krzysiek przechodzi do przygotowania zwyżki do pracy. Rozkłada podkłady i wysuwa podpory.

podnośnik koszowy podczas naprawy dachu

Gdy maszyna już jest gotowa, Fachowiec wchodzi do obrotowej platformy. Pomocnik podaje mu wszystkie potrzebne narzędzia, a sam zostaje na dole. Pokazuje operatorowi, gdzie na dachu jest miejsce przecieku. Ten za pomocą pilota kieruje tam kosz. Pracownik będący na wysokości spędza około 2 godzin z małą przerwą, aby wykonać naprawę. Skrupulatnie usuwa powstały przeciek.

Gdy działania w tym punkcie zostają zakończone, Krzysiek na prośbę Dekarza, pomału przesuwa kosz zwyżki wzdłuż całego pokrycia. W tym czasie Fachowiec sprawdza, czy w innych miejscach dach jest cały. Gdy wszystko okazuje się szczelne, ramię podnośnika koszowego zostaje opuszczone na dół. Klient pakuje swój sprzęt, a operator składa zwyżkę do pozycji transportowej. Jeszcze tylko wypisanie raportu zlecenia i Krzysiek może jechać na bazę.

Masz do wykonania działania na dachu? Potrzebujesz wynająć podnośnik koszowy do tych prac? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Chętnie pomożemy w doborze najlepszego sprzętu.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC