fbpx

Montaż stalowych balustrad z podnośnika

Balustrada montowana ze zwyzki
  • Dodano: 23.06.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Z montażami na wysokości zaprzyjaźniliśmy się na dobre! Do czego tym razem został wykorzystany podnośnik?

Potrzebne wsparcie!

W czwartek odbieramy telefon od Pana Andrzeja. Ma do zamontowania stalowe balustrady na jednym z nowo powstających budynków wielorodzinnych.

– Dzień dobry! Wyczytałem na Waszej stronie, że podnośniki wykorzystywane są do montażu na wysokości. Pomyślałem, że może będziecie w stanie mi pomóc. Mam do zamontowania stalowe balustrady. Jedna składa się z pięciu części, a każda z nich waży około 25 kg. Nie jest tego dużo, bo mamy do dokończenia 3 balkony. Czy byłaby możliwość wynająć zwyżkę na następny tydzień? Myślę, że godziny poranne byłyby najbardziej odpowiednie.

Szczegóły, bez których ani rusz

Aby ustalić z Panem Andrzejem konkretny termin i dobrać odpowiedni podnośnik, musimy dopytać o kilka ważnych szczegółów:

  • Odległość od miejsca pracy – dzięki temu jesteśmy w stanie stwierdzić, jaki wychył boczny będzie potrzebny.
  • Rodzaj podłoża – na placach budowy często spotykamy się z nieutwardzonymi drogami. Pojazdy o większym ciężarze mogą mieć trudności z poruszaniem się i pracą w takich warunkach.
  • Ilość pracowników i waga narzędzi – pozwala na określenie docelowego ciężaru w koszu zwyżki.
  • Wysokość, na której będą montowane balustrady.

Po zdobyciu wszystkich danych jesteśmy w stanie umówić termin. Prosimy naszego Klienta o wypełnienie formularzu zamówienia i zapisujemy zlecenie w kalendarzu.

Jaki podnośnik?

Tym razem wykorzystujemy zwyżkę H – 22. Jakie parametry ją charakteryzują?

  • Wychył boczny 14 m. Do miejsca, gdzie są montowane balustrady jest około 6 m, więc mamy jeszcze sporo zapasu!
  • Ciężar 3,5 t. Podnośnik jest rozłożony po części na trawie i chodniku. Jest to zatem delikatny teren, więc im mniejszy ciężar maszyny, tym lepiej.
  • Udźwig kosza 200 kg. Prace montażowe wykonuje jeden pracownik, co daje nam w przybliżeniu 90 kg. Do tego dochodzą narzędzia i części balustrad, czyli około 80 kg. Wszystko się zgadza!
  • Wysokość 22 m. Najwyższy balkon, do którego są montowane balustrady znajduje się na 12 m. Zwyżka H – 22 w zupełności wystarczy!

Montaż balustrad na wysokości

W poniedziałek o 8:00 pojawiamy się u Pana Andrzeja. Czeka już na nas jego pracownik, z którym ustalamy kolejność wykonywania prac.

Rozkładamy podnośnik i zabezpieczmy teren. Montażysta pakuje do kosza zwyżki narzędzia i 3 moduły balustrady, a następnie sam do niego wchodzi.

Startujemy w górę! Zaczynamy od balkonów, które są najwyżej, czyli na około 12 m.

Na wysokości pracownik naszego Klienta pojedynczo zahacza fragmenty balustrady o przygotowany wcześniej stelaż. Następnie przykręca je specjalnymi śrubami i sprawdza, czy wszystko się trzyma. Montaż jednej balustrady, składającej się z pięciu części stalowych modułów, zajmuje nam około godziny.

Kolejne dwa balkony wykonane są w podobnym czasie. Tu nie da się niczego przyśpieszyć. Wszystko musi być solidnie przykręcone i dokładnie sprawdzone. Od tego zależy późniejsze bezpieczeństwo użytkowników danego lokalu.

I tak po 3,5 h godzinach pracy udaje nam się skończyć montaż balustrad. Klient zadowolony, praca wykonana bezpiecznie – misja spełniona! Czas na kolejne wyzwania!

Balustrada montowana ze zwyzki

Masz do wykonania montaż na wysokości? Zapoznaj się z naszą ofertą i zadzwoń pod numer +48 502 602 577 – pomożemy Ci zrobić to sprawnie i bezpiecznie!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl