fbpx

Montaż scenografii na planie ,,Dywizjonu 303”

montaz scenografii z podnosnika
  • Dodano: 06.08.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Nasz podnośnik kolejny raz miał okazję pracować na planie filmowym! Tym razem pomagaliśmy przy polsko-brytyjskim dramacie wojennym ,,Dywizjon 303”. Co tam robiliśmy oraz jak to wyglądało? Przeczytaj!

Czy scenografia jest ważna?

Scenografia jest istotnym elementem każdego filmu czy sztuki teatralnej. Nadaje scenom charakteru oraz pozwala widzowi wczuć się w oglądany świat i lepiej go zrozumieć. Szczególnie gdy akcja filmu dzieje się w czasach innych niż nasze – wtedy elementy charakterystyczne dla danej epoki pojawiające się w ujęciach dodają realizmu.

Jednak budowanie takiej scenografii nie zawsze jest łatwe. Często wymaga dużych nakładów czasu oraz przygotowań. Wyzwaniem może być też umieszczanie elementów wystroju na wysokości. Tym właśnie zajmowaliśmy się na planie ,,Dywizjonu 303” – obsługa podnośników do montażu scenografii – takie było nasze zadanie.

podnosnik na planie filmowym

Dlaczego z podnośnika?

Scenografię można zamontować na różne sposoby. Jednak gdy obiekt musi znajdować się kilka metrów nad poziomem ziemi, umieszczenie go tam może być wyzwaniem. Co w takiej sytuacji?

Można użyć rusztowania, ale jest to bardzo czasochłonne. Najszybszym rozwiązaniem jest montaż scenografii ze zwyżki.  Mobilne ramię podnośnika pozwala na swobodne przemieszczanie się kosza między punktami, w których muszą zostać zawieszone dane elementy. Zmiana miejsca rozłożenia podnośnika trwa dużo krócej niż przestawianie rusztowania.

podnosnik na planie filmowym

Jak wyglądał montaż scenografii ze zwyżki na planie filmowym „Dywizjonu 303” z naszej perspektywy?

  1. Operator z podnośnikiem H-22 pojawia się na planie o ustalonej wcześniej godzinie. Rozkłada zwyżkę w wyznaczonym miejscu i czeka na pracowników.
  2. Członkowie ekipy filmowej wchodzą do kosza podnośnika, wkładają środki ochrony osobistej i przypinają się do punktów asekuracyjnych. Zabierają ze sobą elementy scenografii gotowe do zamontowania.
  3. Mobilne ramię zwyżki transportuje kosz w odpowiednie miejsce.
  4. Pracownicy montują scenografię z podnośnika. Sprawdzają, czy wszystko zostało poprawnie umieszczone i przesuwają się do kolejnego miejsca.
  5. Po wykorzystaniu wszystkich materiałów do montażu scenografii pracownicy wracają koszem zwyżki na ziemię. Następnie zabierają kolejny element i ruszają z powrotem w górę!

Co jakiś czas musimy też zmienić położenie zwyżki i rozpocząć cały proces od nowa! I tak przez kilka godzin.

Po skończeniu plan filmowy ma już swój klimat! Miejsce jest gotowe do nagrań, a my składamy podnośnik i jedziemy do kolejnego Klienta! Efekty naszej pracy możecie zobaczyć w filmie „Dywizjon 303”. A poniżej zwiastun tej produkcji:

Potrzebujesz pomocy z zamontowaniem scenografii na planie filmowym? Chętnie pomożemy! Mamy doświadczenie z montażem scenografii z podnośnika. Jeśli masz pytania, zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Możesz również sprawdzić naszą ofertę tutaj.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl