fbpx

Jak dobrać podnośnik do tworzenia śniegu?

 • Dodano: 23.07.2020

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Podnośniki są często wykorzystywane na planach filmowych do pomocy przy efektach specjalnych, które mają tworzyć potrzebne do ujęć warunki pogodowe. Wyzwaniem jest nagrywanie scen zimowych w innej porze roku. Pracowaliśmy już przy tworzeniu śniegu w środku lata z pomocą zwyżki! Jak wygląda cały proces oraz jaki podnośnik sprawdzi się najlepiej przy takiej pracy? Przeczytaj!

Jak wygląda tworzenie śniegu z podnośnika?

Śnieg jest produkowany za pomocą specjalnego urządzenia, które nazywamy wytwornicą śniegu. Jak to się dzieje, że ten efekt jest trwały, a biały puch nie topi się nawet w lecie? To dzięki temu, że jest on sztuczny! Do wytworzenia śniegu wykorzystuje się celulozę, co czyni go trwałym i pozwala wytrzymać nawet kilka dni nagrywania scen filmowych.

Jaka wygląda praca naszego podnośnika przy naśnieżaniu planu filmowego?

 • Zwyżka przyjeżdża na miejsce gotowa do pracy.
 • Pracownik ubrany w środki ochrony indywidualnej wchodzi do kosza i przypina się do punktu kotwiącego. Zabiera ze sobą wytwornicę śniegu.
 • Następnie podpina w koszu urządzenie do prądu oraz sprężonego powietrza.
 • Teraz czas sprawdzić, czy maszyna będzie działać zgodnie z założeniem. Ostatnie konfiguracje – wszystko funkcjonuje poprawnie. Ruszamy w górę!
 • Łamane ramię podnośnika przesuwa się w wyznaczone miejsce i możemy rozpocząć naśnieżanie!

Wiesz już, jak w skrócie wygląda cały proces, ale jak dobrać odpowiednią zwyżkę? Przyjrzyjmy się kwestiom technicznym.

Na co zwracać uwagę przy wyborze podnośnika do tworzenia śniegu?

W ofercie dostępne są różne zwyżki, każda posiada inne parametry. Różnią się nie tylko wysokością – co jest bardzo ważnym aspektem przy wyborze maszyny do pracy. Trzeba jednak wziąć również pod uwagę inne zagadnienia:

naśnieżanie planu filmowego z podnośnika

 1. Udźwig kosza – różne rodzaje podnośników mają inny limit ciężaru. Im wyższa zwyżka, tym większa dopuszczalna waga w koszu. W przypadku naszych maszyn największy dopuszczalny udźwig posiada podnośnik H-45. Wynosi on do 600 kg!
  Pamiętaj, że musisz wziąć pod uwagę nie tylko wagę urządzenia do wytwarzania śniegu, ale również osoby, która będzie przebywać w koszu.
 2. Wysokość wysięgnika –  tak jak w przypadku udźwigu, wysokość również różni się w zależności od rodzaju podnośnika. Nasza najwyższa zwyżka sięga do 45 metrów! Wybierając maszynę, pomyśl, na jakiej największej wysokości potrzebujesz wytworzyć śnieg.
 3. Możliwość podłączenia do zasilania w koszu – zwróć uwagę, czy jest możliwość podłączenia wytwornicy śniegu do zasilania w koszu. Istotną funkcją do tego efektu specjalnego jest również możliwość podpięcia sprężonego powietrza. Zdecydowanie ułatwi i przyśpieszy to pracę. Jest to też dużo wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie potrzebujesz dodatkowych przewodów zasilających.
 4. Łamane ramię zwyżki – zapewnia większą mobilność i pozwala dostać się w trudniej dostępne miejsca. Dzięki tej funkcji będziesz mógł przysunąć się bliżej niektórych obiektów, co spowoduje, że pokryjesz je sztucznym śniegiem łatwiej i dokładniej.

Oprócz wyżej wymienionych czynników powinieneś też sprawdzić wagę podnośnika i upewnić się, że na pewno będzie miał możliwość wjazdu na plan filmowy.

Potrzebujesz wsparcia podnośników przy tworzeniu efektów specjalnych? Mamy w tym duże doświadczenie! Pracowaliśmy nie tylko przy wytwarzaniu śniegu, ale również deszczu, tworzeniu oświetlenia czy montażu scenografii. Zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Chętnie przedstawimy naszą ofertę i pomożemy w doborze zwyżki!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl