Kiedy podnośnik sięga w bok, a nie w górę | EHC Kraków

Wynajem, podnośnik koszowy, Kraków
  • Dodano: 06.08.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Gdy myślimy o podnośniku, to w pierwszej kolejności przychodzi obraz jego wysokości. Jest to jeden z najważniejszych parametrów. Jednak, jak się okazuje, nie w każdej realizacji wysokość ma znaczenie. Czasem potrzebny jest także niezły wychył boczny zwyżki.

Wychył boczny, wysokość – o co z tym wszystkim chodzi?

Aby lepiej zrozumieć te parametry podnośnika koszowego, warto je zobrazować:

  • Wysokość – gdy potrzebujesz zamontować coś bardzo wysoko (np. na 10. piętrze), to właśnie wtedy powinieneś zwrócić uwagę na to, jaką maksymalną wysokość roboczą ma zwyżka.
  • Wychył boczny – gdy musisz dostać się do boku ściany i nie masz innej możliwości niż zrobić to, będąc „w powietrzu”, to właśnie wtedy ważny okaże się wychył boczny podnośnika. Dzięki niemu będziesz wiedzieć, jak daleko w bok jesteś w stanie sięgnąć.

Jak te parametry wyglądają w przypadku naszych podnośników koszowych?

W naszej ofercie znajdziesz 3 rodzaje podnośników koszowych. Ich parametry prezentują się następująco:

Sięgamy w bok – czyli wykorzystanie wychyłu bocznego w praktyce

To zlecenie to zadanie dla superbohatera – wiszący nad „przepaścią” mężczyzna, pracujący dla firmy, która wynajęła nasz podnośnik, ma zdemontować belkę ze ściany. Temat: wyzwanie? Zdecydowanie to coś dla nas! Zacznijmy od początku.

Na tej realizacji pojawiamy się z samego rana. Klientowi bardzo zależy, żebyśmy byli tam o 7:00 – to właśnie wtedy pracownicy rozpoczynają u nich zmianę. Jesteśmy punktualnie. Na miejscu czekają już na nas wyznaczone przez zleceniodawcę osoby.

Na samym początku dowiadujemy się, czego w ogóle dotyczy zlecenie. Pracownicy muszą zdemontować belkę, która później będzie spuszczona na linach. Demontaż ma odbyć się w obudowanym koszu na wysokości 2 – 3 metrów.

Pierwsze skrzypce gra tu wychył boczny – demontowany element jest na środku budynku, gdzie można dostać się tylko ze zwyżki.

Wynajem, podnośnik koszowy, Kraków

Po rozeznaniu się w sprawie rozstawiamy się naszym podnośnikiem koszowym. Wybieramy optymalne ustawienie. Pracownik wchodzi do kosza zwyżki, gdzie jest podpięty uprzężą do punktu kotwiącego i sam steruje swoim położeniem. Bezpiecznie i sprawnie demontuje belkę, podpinając ją jednocześnie pod liny.

Wynajem, podnośnik koszowy, Kraków

Gdy belka jest już zdemontowana i podpięta pod liny, pracownik delikatnie wyciąga ją z haków utrzymujących przy ścianie. Następnie odjeżdża koszem podnośnika, wraca na ziemię. Zdemontowany element też tam ląduje – bezpiecznie ściągnięty za pomocą lin.

Wyzwanie na wysokości? Szukasz sprzętu, w którym będziesz czuć się bezpiecznie? Zadzwoń +48 502 602 577. Postaramy się sprostać zadaniu!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl