fbpx

Jesienne porządki z pomocą zwyżki

Czyszczenie rynien na zimę z podnosnika koszowego
  • Dodano: 10.12.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Zastanawiałeś się kiedyś, jak ważną rolę pełni system rynnowy w Twojej nieruchomości? Pamiętasz o nim, planując porządki jesienne? Dowiedz się, jak radzimy sobie z takimi pracami z pomocą podnośnika koszowego.

Czemu rynny są tak ważne?

System rynnowy spełnia dwa główne zadania:

  1. Przejmuje wodę z połaci dachowych, dzięki czemu ściany budynku są zabezpieczone przed zawilgoceniem.
  2. Odprowadza nadmiar wody poza obręb nieruchomości, przeciwdziałając tym samym osłabieniu fundamentów.

Pamiętaj, że wilgoć w domu może w krótkim czasie spowodować znaczne straty, a pozbycie się jej nie należy do łatwych czynności. Warto zatem zadbać o to, aby rynny nie stały się powodem zawilgocenia.

Dbać o rynny – w jaki sposób?

Aby system rynnowy prawidłowo funkcjonował, należy:

  1. Co najmniej dwa razy w roku sprawdzić jego stan, czyli poprawność mocowania rynien i ich szczelność.
  2. Wykonać jego czyszczenie. Z tego obowiązku nie zwalnia nas siatka ochronna, która jest na niego założona. Zatrzymuje ona tylko duże elementy. Reszta zanieczyszczeń, jak np. piasek czy drobne gałązki będą zalegać i utrudniać prawidłowe funkcjonowanie. Zaleca się czyszczenie minimum dwa razy w roku, na wiosnę i jesień.

Do wykonania tych czynności z powodzeniem wykorzystywany jest podnośnik koszowy. Dzięki niemu prace przeprowadzone są przede wszystkim bezpiecznie, ale też szybko.

Czas na porządki!

W środę dostajemy telefon od Pani Krystyny, która jest zarządcą nieruchomości.

– Dzień dobry! Widziałam na Waszym fanpage’u, że całkiem niedawno wykonywaliście czyszczenie rynien. Stwierdziłam, że to najwyższy czas, aby zabrać się za porządki w nieruchomościach, którymi zarządzam. Czy mogłabym prosić o przesłanie oferty na czyszczenie rynien i przegląd dachu?

Dopytujemy Panią Krystynę o adres budynku, aby móc pojechać na wizję lokalną i ocenić, jaka zwyżka będzie najlepsza do wykonania tego zlecenia.

Jeszcze tego samego dnia wysyłamy ofertę i otrzymujemy od Klientki formularz zamówienia podnośnika koszowego.

Do dzieła!

Na zleceniu pojawiamy się z samego rana. Pogoda dopisuje, więc w spokoju można wykonać zaplanowane prace. Zaczynamy od zabezpieczenia terenu i rozłożenia podnośnika. Ulica jest dość ciasna, więc operator zwyżki musi zachować szczególną ostrożność. Dlatego też dodatkowo rozkładamy znaki ostrzegawcze i odgradzamy teren taśmą.

W koszu znajduje się nasz operator wraz z potrzebnymi narzędziami. Ramię zwyżki ustawia tak, aby móc sprawdzić dach. Następnie przechodzi do rynien. Wykonując czyszczenie, pracownik zauważa, że w kilku miejscach elementy łączące odcinki rynien są mocno zdeformowane. Wymaga to dodatkowego uszczelnienia, aby woda nie zaczęła spływać po ścianach zewnętrznych. Tak też robimy!

Po 3 godzinach rynny dookoła budynku są wyczyszczone i dodatkowo uszczelnione, a nasza Klientka zadowolona.

– Na pewno skorzystam jeszcze z państwa usług! Czas, żebym też sprawdziła rynny w moim domu…

Czyszczenie rynien na zimę z podnosnika koszowego

Jesteś zarządcą nieruchomości i planujesz jesienne porządki? Zacznij od przeglądu i czyszczenia rynien! Chętnie Ci w tym pomożemy!  Zadzwoń pod numer  +48 502 602 577 i zapoznaj się z naszą ofertą.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl