fbpx

Jak podnośnik oświetlał sceny filmu kręconego wewnątrz budynku?

Podnośnik i zwyżka wynajem
  • Dodano: 04.06.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Współpraca podnośników i planów filmowych odbywa się głównie na zewnątrz. Czasem jednak nasze zwyżki pomagają w doświetleniu scen nagrywanych we wnętrzach budynku. Jak przebiegają takie realizacje?

Dlaczego doświetlenia scen w środku budynków wykonuje się na zewnątrz?

Najprostszą przyczyną takich realizacji jest zbyt mała przestrzeń w pomieszczeniu, aby móc tam zmieścić wszystkie lampy. To właśnie wtedy najczęściej pada decyzja o ich montażu w koszu podnośnika i doświetlenia planu zdjęciowego z zewnątrz.

Czasem zdarzają się również takie sytuacje, gdy światło musi nadać odpowiedni klimat nagrywanemu ujęciu. Wyobraź sobie sytuację, gdzie scenariusz przewiduje, że przez okno powinny wpadać piękne promienie słoneczne, a pogoda jest w tym momencie deszczowa. Ratunkiem tutaj okazuje się właśnie zwyżka z zamontowaną lampą w jej koszu, która oświetla pomieszczenie przez okno.

Podnośniki, którymi działamy na planach filmowych

We flocie naszych pojazdów posiadamy 3 rodzaje podnośników koszowych, którymi na bieżąco wspieramy branżę filmową. Należą do nich:

Od tego roku wykonujemy również usługi dźwigowe przy użyciu naszego dźwigu 50 ton do montażu różnego rodzaju większych scenografii na potrzeby nagrywanych filmów.

Nasz kosz podnośnika przebrał się za słońce!

Kolejny tydzień, kolejne wyzwania. Jak się zresztą okazuje, niektóre, tak jak to przeważnie bywa, na wczoraj. Dzwoni do nas jeden z zaprzyjaźnionych kierowników produkcji – Pan Tomek.

– Panie Karolu, potrzebuję natychmiastowego wsparcia. Pogoda spłatała nam niezłego figla. Mamy dzisiaj nagrania do sceny, gdzie do pomieszczenia powinny wpadać piękne promienie światła. Jak widać, słońce jednak nie chce nas zaszczycić swoją obecnością… Musimy je „stworzyć” przy pomocy oświetlenia z podnośnika koszowego.

Sprawdzamy grafik. Nasza zwyżka będzie w stanie wesprzeć tę realizację dopiero po godzinie 16:00. Nie jest to jednak dużą przeszkodą dla produkcji – najważniejsze, żeby sceny zostały nagrane dzisiaj.

Podnośnik i zwyżka wynajem

Tak jak się umówiliśmy, na miejscu zlecenia pojawiamy się o godzinie 16:30, zaraz po zakończonej wcześniejszej realizacji. Monterzy już na nas czekają. Ustawiamy się naszą zwyżką. Żwawo wkładają oni lampy do kosza podnośnika, tworząc odpowiednią konstrukcję. Windujemy ją do góry. Teraz trzeba tylko odpowiednio ustawić padające światło. Wszystko gotowe! Pozostajemy tak na kilka następnych godzin.

Plan filmowy do oświetlenia? Mamy w tym spore doświadczenie! Zadzwoń pod numer +48 502 602 577 – chętnie wesprzemy Twoje prace.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl