fbpx

Jak można wykorzystać zwyżkę na planie filmowym?

wynajem zwyzki na plan filmowy
  • Dodano: 10.10.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Do jakich zadań są wykorzystywane podnośniki koszowe? Najczęstszym skojarzeniem będą pewnie prace na placach budowy czy montowanie reklam na wysokości. Jednak zwyżki mogą być pomocne również w zupełnie innych sytuacjach. Przykładem może być użycie ich podczas kręcenia filmów.

Dlaczego zwyżka jest wykorzystywana na planie filmowym?

Podczas kręcenia filmów jest wiele sytuacji, kiedy podnośnik koszowy jest przydatny. Jakie na przykład?

  • Oświetlenie ciasnych pomieszczeń

Podczas nagrywania filmu konieczne jest zastosowanie dużej ilości oświetlenia. Kiedy sceny są kręcone w niewielkich pomieszczeniach, nie zawsze udaje się umieścić w nich konieczną liczbę lamp. Do tego celu może zostać wykorzystany podnośnik koszowy.

Jak to wygląda w praktyce?

Ustawia się go przy budynku, w którym odbywa się nagranie. W koszu są rozmieszczone lampy podłączone do zasilania. Ramię zwyżki zostaje wysunięte na odpowiednią wysokość, aby znajdować się przy oknie. I gotowe! Pomieszczenie zostaje dokładnie oświetlone.

W ten sam sposób można postąpić w przypadku scen kręconych na zewnątrz. Światło pada z góry i doświetla otoczenie.

  • Kręcenie scen z wysokości

Podnośniki są wykorzystywane nie tylko do oświetlenia planu filmowego. Innym przykładem jego użycia może być kręcenie scen z góry. Zwyżka może się też przydać, jeśli aktor będzie musiał zagrać ujęcie na wysokości.

  • Ciągle pada…

Kolejną sytuacją, kiedy podnośnik może być przydatny, jest konieczność nagrania scen w deszczu lub śniegu. Aby uzyskać efekt opadów wystarczy podnośnik koszowy i woda. Tak niewiele i na planie filmowym można uzyskać ulewę 🙂

  • Częste zmiany scenografii

Również zmiana scenografii z użyciem zwyżki jest znacznie łatwiejsza, a także, co jest szczególnie ważne, bezpieczniejsza niż bez jej zastosowania. Poza tym montaż i demontaż scenografii jest szybszy, a na planie filmowym liczy się każda minuta.

Nasz podnośnik na planie filmowym

W piątek o 7:00 przyjeżdżamy na umówione zlecenie. Tym razem jesteśmy na planie filmowym. Nasz podnośnik jest potrzebny do oświetlenia pomieszczenia, w którym nagrywanych będzie kilka scen.

Zabezpieczamy miejsce prac i rozstawiamy zwyżkę. Do kosza mocowane są przez pracowników planu filmowego odpowiednie lampy. Podłączają je do zasilania i włączają. Ale pojawia się problem… Lampy nie świecą!

Wraz z ekipą zajmującą się oświetleniem szukamy powodu niedziałania lamp. Po chwili udaje się nam go wykryć. Lampy po prostu nie zostały spięte na złączce! Wszyscy oddychają z ulgą. Wpinamy lampy i możemy zaczynać pracę!

Podnosimy ramię zwyżki na wysokość okna. Ustawiamy kosz tak, aby światło dobrze padało na pokój. Oświetleniowcy dokonują jeszcze ostatnich poprawek w ustawieniu lamp i gotowe! Ekipa zaczyna nagranie!

Nagranie trwa kilka godzin.

Kiedy wszystkie sceny są gotowe, możemy opuścić ramię podnośnika oraz zdjąć lampy. Reżyser jest zadowolony, że tak szybko udało nam się ustawić oświetlenie oraz nagrać sceny.

A my ruszamy do kolejnego Klienta!

wynajem podnosnika na plan filmowy

Jeśli potrzebujesz wynająć zwyżkę na plan filmowy, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 502 602 577! Chętnie przestawimy naszą ofertę!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl