fbpx

Gruntowanie ścian na wysokości z pomocą podnośnika

gruntowanie ścian na wysokości
  • Dodano: 06.05.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Prace remontowe i budowlane przy elewacjach najczęściej wykonuje się z rusztowania. Jednak, gdy jego rozłożenie jest utrudnione, pomocą służy podnośnik. Jak wygląda  gruntowanie ścian z jego użyciem? Co z prądem dla szlifierki na wysokości? Czy trzeba ciągnąć do tego dodatkowe kable?

Gruntowanie ścian na wysokości – po co się je wykonuje

Sprzęt do pracy na wysokości (rusztowanie lub podnośnik koszowy) już zamówiony. Można brać się do roboty. Jednak po co tak naprawdę gruntuje się ściany? Pomaga ono w:

  • wyrównaniu i wzmocnieniu podłoża,
  • zwiększeniu przyczepności kolejno nakładanych produktów (np. farby lub tynku),
  • zmniejszeniu chłonności ściany dla innych materiałów,
  • ochronie przed pleśnią i grzybem – gruntowanie utrudnia ich rozwój.

Potrzebuję mieć dostęp do prądu na wysokości – czy podnośnik ma takie rozwiązanie?

W naszej ofercie znajdują się wysięgniki koszowe, które mają możliwość podpięcia do zasilania narzędzi 230 V oraz 24 V w ich koszu. Jak to wygląda w praktyce i o czym należy pamiętać? Warto zaznaczyć, że zasilanie z samochodu jest przeznaczone do sterowania koszem zwyżki. W związku z tym, jeśli chcesz korzystać z prądu na wysokości, to powinieneś dostarczyć dodatkowe źródło zasilania do podnośnika.

Czy to oznacza, że kabel będzie ciągnięty wraz z koszem zwyżki na wysokość? W praktyce wygląda to tak, że specjalne wpięcie dla dodatkowego zasilania znajduje się na dole podnośnika. Stamtąd prąd, poprzez odpowiednie przewody wewnątrz ramienia, jest przekazywany bezpośrednio do gniazdka w koszu. W związku z tym zmartwienia ciągnięcia kabla na wysokość znika.

gruntowanie ścian na wysokości

Gruntowanie ścian na wysokości – jak wygląda ta praca z podnośnikiem?

Większa część prac elewacyjnych na tym zleceniu została wykonana z rusztowania. Jednak dostęp do jednego z miejsc na ścianie był utrudniony. Brak możliwości rozłożenia konstrukcji, poskutkował wynajęciem naszego podnośnika koszowego. Dzięki temu udało się dostać w założony punkt. Jak wyglądała praca naszego wysięgnika koszowego?

Na tym zleceniu pojawiamy się przed 12:00. Jesteśmy tuż po skończonej realizacji. Panowie z ekipy już na nas czekają. Zanim kawałek ściany zostanie zagruntowany, trzeba go jeszcze odpowiednio wygładzić. W tym celu w pierwszej kolejności na wysokości będzie używana szlifierka.

– Dziś jesteśmy przygotowani na 100%! Mamy prąd! Gdzie możemy go podpiąć, żeby był dostępny w koszu zwyżki?

gruntowanie ścian na wysokości

Nasz Operator zwyżki H- 22 podpina kabel do zasilania. Ekipa wraz ze szlifierką wchodzi do kosza. Przypina się uprzężą i rusza do góry. W koszu podłączone zostaje narzędzie do prądu. Można zabierać się za wygładzanie ściany. Ekipa sprawnie uwija się na wysokości. Z małym fragmentem elewacji udaje im się uporać w pół godziny. Wracamy koszem zwyżki na ziemię.

gruntowanie ścian na wysokości

Czas na zmianę asortymentu. Szlifierka idzie w odstawkę, a do kosza podnośnika brany jest materiał do gruntowania ściany.

– Możemy ruszać! Już wszystko mamy!

Zgodnie z poleceniem nasz Operator zwyżki winduje pracowników do góry. Teraz zamiast szlifowania jest nakładany grunt, ale sama praca przebiega podobnie jak w przypadku wygładzania. Panom idzie bardzo sprawnie. Z całą pracą uwijamy się w 3 godziny. Ściana zostaje zagruntowana. Za tydzień będzie można ruszać z dalszymi pracami.

Potrzebujesz wynająć podnośnik z dostępem do prądu w koszu? Mamy taki sprzęt! Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Chętnie ułatwimy pracę na Twoim zleceniu.

 

 

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl