Wybierz zdjęcie maszyny, która ułatwił Ci pracę lub leć czytać dalej

Dzierżawa gruntu pod maszt – pamiętaj o wjeździe dla podnośnika / dźwigu

Dzierżawa gruntu pod maszt – pamiętaj o wjeździe dla podnośnika / dźwigu
podnośnik a maszt telefonii
Podziel się na:
Czas czytania: 3 minuty

W Polsce jest podpisanych ponad 30 000 umów, które są związane z masztami telefonii komórkowej. Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zawarcie takiego dokumentu? Czy kwestie budowlane (uzbrojenie gruntu, możliwość dojazdu do niego ciężkim sprzętem np. dźwigiem kołowym) również leżą po Twojej stronie? Przeczytaj.

Dzierżawa ziemi pod maszt telefonii komórkowej – o czym pamiętać?

W pierwszej kolejności warto zadbać o aprobatę sąsiadów. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ maszty telefonii komórkowej budzą wiele emocji. W dalszych krokach powinno się sprawdzić, jakie są warunki postawienia takiej stalowej konstrukcji. Czy Twój teren spełni jej wymagania? Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Następnie trzeba się zastanowić, czy do działki jest łatwy dojazd. Podczas budowy będzie na niej pracować ciężki sprzęt (np. dźwig kołowy), który musi się tam jakoś dostać. Brak możliwości wjazdu może zniechęcić firmę od dzierżawy gruntu pod maszt telefonii komórkowej.

2022 rok przyniósł zmiany w tworzeniu projektu pod budowę takiej konstrukcji stalowej. Trzeba jednak pamiętać, że nadal składa się on z 3 części. Pisaliśmy o nich tutaj. Warto, aby nasza działka ułatwiała jego powstanie. Na sam koniec zapoznaj się z wizualizacją masztu telefonii komórkowego, który ma powstać na Twojej działce. W końcu będzie się on tam znajdować przez długi okres.

podnośnik a maszt telefonii

Na co zwrócić uwagę w umowie dzierżawy ziemi pod maszt telefonii komórkowej?

Najważniejsze rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę w umowie, to:

  1. Precyzyjne określenie tego, co będzie podlegać najmowi
    Najlepiej oprócz podania metrażu miejsca dołączyć także uproszczone szkice. Dzięki temu uniknie się dwuznaczności w przyszłości. W dokumencie powinien być również zawarty typ i wysokość wieży.
  2. Modernizacje powstałego obiektu
    Wraz z rozbudową masztu telefonii komórkowej zwiększają się przychody z jego pracy dla operatora. W związku z tym warto zdefiniować, aby czynsz też za tym podążył. Dodatkowo należy ustalić, w jakim stopniu modernizacje naruszą powierzchnie gruntu. Czy będą one wykonywane z użyciem ciężkich maszyn budowlanych (np. dźwigów kołowych, zwyżek koszowych), czy alpinistów.
  3. Prawo do podnajmu
    Jeśli wyrazisz taką zgodę, to operator telekomunikacyjny będzie mógł udostępnić miejsce umowy innych firmom. Wiąże się to z dodatkowymi przychodami. Jednak Twój czynsz, w związku z udzielonym prawem do podnajmu, pozostanie taki sam. Chyba że doprecyzujesz tę kwestię w umowie.
  4. Dostęp do obiektu
    W związku z różnymi możliwościami awarii masztu telefonii komórkowej musi być zapewniony do niego stały dostęp. Wiąże się to z tym, że w okolicach konstrukcji mogą w każdym czasie pojawiać się np. zwyżki koszowe, które ułatwią dostanie się pracownikom do wyższych partii. Warto ustalić, na jakich zasadach będzie funkcjonował ten dostęp, aby uniknąć problemów w codziennym funkcjonowaniu w okolicach działki.
Zobacz również:  Co wpływa na wybór lokalizacji pod budowę stacji bazowej telefonii komórkowej?
podnośnik a maszt telefonii

Dzierżawa gruntu pod maszt telefonii komórkowej to opłacalna inwestycja. Jednak zanim do niej dojdzie, trzeba się przygotować do tego przedsięwzięcia. Powyższe rzeczy powinny Ci w tym pomóc.

Nasza firma na co dzień współpracuje z wykonawcami tych konstrukcji stalowych. Wspieramy ich podnośnikami koszowymi i żurawiami samojezdnymi. Śmiało możemy stwierdzić, że inwestycje te rozwijają się w coraz szybszym tempie. Osoby zainteresowane naszym sprzętem zachęcamy do kontaktu. Zadzwoń pod numer +48 502 602 577, jeśli interesuje Cię któraś z naszych maszyn budowlanych.

ZOBACZ TEŻ WPISY NA NASZYCH SOCIAL MEDIACH:

DOBIERZEMY DLA CIEBIE OPTYMALNY SPRZĘT Z NASZEJ FLOTY!

SZYBKI KONTAKT

PRZECZYTAJ NASZE INNE WPISY BLOGOWE