fbpx

Dzięki zwyżce H-22 będą mieszać dalej

serwis mieszalni asfaltu z podnośnika
  • Dodano: 14.02.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Tej zimy pomagaliśmy przy serwisie bardzo skomplikowanej maszyny. Okazało się to wyjątkowo ciekawym wyzwaniem! Jak przebiegały prace?

Podnośnik koszowy a konstrukcje stalowe

Nasze zwyżki dość często są wynajmowane do zadań w przemyśle ciężkim. Działania przy konstrukcjach stalowych są tego przykładem. Takie konstrukcje wymagają cyklicznych przeglądów, przy których podnośniki biorą udział. Gdzie nasz podnośnik ostatnio okazał się nieocenionym narzędziem do szybkiego przeglądu?

  • Podczas prac w Hucie
  • Podczas ekspertyzy kolejki górskiej
  • Po zakończeniu budowy mostu

W zeszłym miesiącu nasz podnośnik był potrzebny do serwisu mieszalni asfaltu, która znajduje się w okolicach Krakowa. Jak to wyglądało?

Grunt to bezpieczeństwo

Środa rano. Dzwoni Klientka. To Pani Sylwia z białostockiego oddziału mieszalni asfaltu. Za miesiąc kończy im się ważny przegląd maszyny umiejscowionej niedaleko Krakowa. Potrzebuje wysłać swoich pracowników na serwis tej instalacji.

Aby ekipa serwisowa wykonała bezpiecznie i porządnie prace, niezbędny jest podnośnik. Pytamy, na jaką maksymalną wysokość potrzebują się wznieść. Pani Sylwia odpowiada, że około 15 m. Do tego podnośnik będzie mógł stanąć stosunkowo blisko maszyny do mieszania asfaltu. Wybór pada więc na podnośnik H-22, gdyż spełnia wszystkie parametry wymagane do tego zadania:

Pracownik będzie pracował na wysokości 10 m. Waży około 80 kg i do kosza zwyżki zabiera ze sobą narzędzia o wadze około 15 kg. Kosz podnośnika koszowego może wznieść się maksymalnie do 22 m w górę i utrzymać do 200 kg.

Wstępnie umawiamy się z Panią Sylwią na wtorek. Zaraz po rezerwacji hotelu dla pracowników ostatecznie potwierdza nam ich obecność.

W umówiony dzień na miejsce przybywamy w tym samym momencie, co ekipa serwisująca maszynę. Dowiadujemy się, że kluczowe jest dla niej sprawdzenie stanu technicznego rur, którymi płynie rozgrzany asfalt.

Po rozłożeniu podpór podnośnika przez operatora serwisanci wchodzą do kosza i niedługo później dokonują oględzin całego systemu. Na szczęście nie znajdują usterek. Teraz pozostaje tylko profilaktyczna konserwacja. Po 6 godzinach pracownicy są gotowi, by ściągnąć ich na dół. Tak też robimy. Dziękujemy za udaną współpracę i udajemy się na kolejne zlecenie.

Profilaktyka się opłaca

Ludzie z firmy Pani Sylwii wiedzą, że regularne przeglądy pozwalają na wykrycie w porę wszelkich usterek. Jeśli Ty także chcesz w bezpieczny sposób dokonać oględzin swojej konstrukcji, zadzwoń pod numer 502 602 577. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni podnośnik koszowy.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl